بهترین زمان سپردن فرش به قالیشویی

همه ما می‌دانیم که سپردن یک فرش به قالیشویی می‌تواند تمام برنامه‌های ما را به هم بریزد. به خصوص که اگر نزدیک یک برنامه مهم مانند یک مهمانی بزرگ یا چند روز خاص باشید. قالیشویی‌ زن مانند بسیار از قالیشویی‌های معتبر دیگر کار خود را در اسرع وقت انجام می‌دهد و همیشه به دنبال رضایت مشتری است.

اما زمانی که فرش خود را به قالیشویی می‌سپارید اهمیت ویژه‌ای در برنامه ریزی‌های شما دارد. باید به این نکته توجه داشته باشید که فرش شما با حجم آب بسیار زیادی شسته می‌شود و با آن که در محیط‌های خاصی فرش ها خشک می‌شود اما دمای هوا و رطوبت آن در خشک شدن فرش ما بسیار مؤثر است.

برنامه ریزی برای سپردن فرش‌ها به قالیشویی

ما فرض می‌کنیم شما در خانه شش فرش دارید که می‌خواهید برای مراسمی خاص آن‌ها را به قالیشویی بسپارید.

آنها را به دو دسته مهم و متوسط تقسیم کنید. فرش‌های مهم خود را در اسرع وقت بدون هیچ فوت وقتی به قالیشویی بسپارید. و بعد فرش‌های متوسط را به قالیشویی بسپارید.

شاید بگویید این روش چه تأثیر روی کار ما دارد. به این صورت فرش‌های مهم شما به سرعت آماده می‌شود و تا زمان مهمانی می‌توانید از فرش‌های متوسط خود برای خالی نبودن خانه استفاده کنید.

این گونه خانه به قول قدیمی‌ها لخت نمی‌شود. با آمدن فرش‌های گرانقیمت خود از قالیشویی هرگز آنها را زیر پا نیندازید همان فرش‌های متوسط را در خانه پهن نگه دارید تا روز قبل از مهمانی حالا می‌توانید فرش ها متوسط را جمع کنید و بعد فرش‌های مهم و نفیس تازه شسته خود را پهن کنید.

در این حالت فرش‌ها در اوج درخشندگی خود به سر می‌برند و با استفاده از این روش به راحتی می‌توانید فرش‌های خود را در چشم مهمان‌های خود جلوه‌گر سازید.

این روش تنها یک بدی دارد و آن هم احتمال بلند شدن گوشه‌های فرش است. در این حالت حتما فر‌ش‌ها را از پشت با چسب نواری دو طرفه به زمین بچسبانید.

این روش به خصوص اگر فرش‌های نفیس شما دور دوزی چرمی یا چرم دوزی دارد بسیار خوب است. چسباندن فرش‌ها برای خانه‌هایی که افراد سالمند و کودکان نوپا دارند بسیار روش خوبی است که تا فرش به پای آنها گیر نکند و موجب زمین خوردن آنها نشود.

 قالیشویی زن  بعد از شستشوی فرش چرم دوزی را برای شما با کمترین قیمت انجام می‌دهد اگر فرش خود را به قالیشویی می‌سپارید حتما از آنها بخواهی این کار را برای شما انجام دهند.

حتی تعویض چرم دوزی‌های آسیب دیده نیز می‌تواند برای شما به سادگی انجام شود. با تعویض به موقع چرم دوزی و چسبان فرش به زمین درطول مهمانی و بعد از آن به هیچ عنوان فرش تازه شسته به پای کسی گیر نمی‌کند و اسباب دردسر نمی‌شود.

همان طور که گفتیم قبل از مهمانی فرش‌های متوسط خود را به قالیشویی می‌سپارید و احتمالا این فرش‌های متوسط را می‌توانید بعد یا زمانی نزدیک به مهمانی خود تحویل بگیرید. این گونه بعد از مهمانی همه فرش‌های شما تمیز و درخشان است.

البته اگر مهمانی شما به صورت سنتی با سفره گستردن انجام شود این روش چندان مناسب نیست و باید تمام فرش‌های خود را یک جا به قالیشویی تحویل دهید و البته زمان مناسبی‌ هم برای تحویل آنها در نظر بگیرید.

بهترین فصل سپردن فرش‌ها به قالیشویی

همه خانم‌های خانه‌دار و خانم‌های شاغل همیشه شب عید به فکر سپردن فرش‌ها به قالیشویی می‌افتند بگذارید یک راز مهم را به شما بگویم بدترین زمان برای سپردن فرش به یک قالیشویی شب عید است.

در این زمان آنچنان سر قالیشویی‌ها شلوغ است که به هیچ عنوان نمی‌توانند خوش‌قولی و کیفیت آرمانی خود را در کار از خود نشان دهند.

فصل‌هایی که بارندگی زیاد است هم چندان مناسب قالیشویی نیست ولی برای این که در عید نوروز فرش‌های شما هم مانند دیگر جاهای خانه زیبا باشد از اوایل بهمن مانند همان فرمولی که گفتم به کار بپردازید.

نظر دهید