پاک کردن لکه ادرار و مدفوع حیوانات از فرش

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

یکی از چالش‌های افرادی که در خانه، حیوانات خانگی نگه می‌دارند پاک کردن لکه ادرار و مدفوع آن‌ها از روی فرش است. هر چقدر حیوانات آموزش دیده باشند باز هم ممکن است به اشتباه روی فرش ادرار و مدفوع کنند. با برخی از راه کارهای خانگی می‌توان این لکه‌ها را از بین برد. قالیشویی زن در این مقاله به شما برخی راه کارهای ساده اما بسیار کاربردی را ارائه می‌دهد. در ادامه با ما همراه باشید.

 

عوارض پاک نکردن ادرار و مدفوع حیوانات از روی فرش

ادرار و مدفوع حیوانات در صورتی که روی فرش باقی بماند نه تنها می‌تواند مشکلاتی را برای سلامتی انسان به وجود آورد، بلکه می‌تواند به بافت فرش آسیب برساند. مخصوصاً رنگ فرش که سفید شده و قابل اصلاح نیست. پاک نکردن ادرار فرش به مدت زمان طولانی توسط الیاف جذب شده و پاک کردن آن دشوار است.

 

روش از بین بردن لکه جدید ادرار و مدفوع از روی فرش

در صورتی که مدت کوتاهی بعد از ادرار یا مدفوع حیوان خانگی خود متوجه آن شدید و هنوز خیس است، یک حوله مرطوب تمیز را روی محل بکشید. پس از آن که مایع جذب حوله شد، حوله دیگری را رو محل قرار دهید. برای جذب بهتر وزنه‌های سنگین رو حوله بگذارید و کمی فشار دهید. ۱۰ دقیقه صبر کنید تا رطوبت به صورت کامل جذب شود.

سپس حوله را بردارید و مقدار کمی آب از بیرون به سمت وسط بریزید تا از پخش بیشتر ادرار جلوگیری شود، سپس اجازه دهید یک دقیقه خیس شود. سپس از یک پاک کننده مبتنی بر آنزیم استفاده کنید. به دستور روی بسته پاک کننده دقت کنید، یک حوله را دوباره روی ناحیه لک شده قرار دهید و بگذارید به اندازه زمانی که روی بسته پاک کننده درج شده روی آن باقی بماند. پس از گذشت مدت زمان تعیین شده، آنزیم لکه ادرار و مدفوع حیوان خانگی شما را از فرش پاک خواهد کرد.
اجازه دهید که فرش خشک شود. برای این کار می‌توانید فرش را در یک محل تمیز آویزان کنید یا در و پنجره را باز بگذارید. جریان هوا باعث می‌شود که فرش سریع‌تر خشک شود.

 

روش از بین بردن لکه قدیمی ادرار و مدفوع از روی فرش

گاهی اوقات ممکن است که شما پس از گذشت چند روز متوجه لکه ادرار و مدفوع حیوان خانگی خود روی فرش شوید. در اغلب موارد تمیز کردن این لکه‌ها کمی دشوار است. برای پاک کردن لکه‌های قدیمی‌تر، پاک کننده آنزیم دار را روی نقطه‌ی مورد نظر بپاشید. سپس یک دستمال نرم یا حوله تمیز را با آب سرد خیس کنید. البته توجه داشته باشید که دستمال کمی نم دار شود، قرار نیست که دستمال کاملاً خیس شود. سپس دستمال را روی نقطه‌ی مورد نظر بکشید. آن را در محل لکه نظر قرار دهید. مانند روش قبل یک جسم تقریباً سنگین روی آن قرار دهید تا کاملاً به فرش یا موکت فشار داده شود. اجازه دهید حوله یا دستمال به همین صورت یک شب بماند.

صبح به دقت محل لکه را بررسی کنید اگر تمیز نشده باشد شما نیاز به یک بخارشو خواهید داشت. در صورتی که پس از انجام این روش‌ها لکه از بین نرفت، بهتر است از قالیشویی کمک بخواهید. برخی از افراد به اشتباه به سراغ امتحان کردن روش‌های عجیب و غریب می‌روند که باعث صدمه زدن به فرش می‌شود.

 

بهترین روش تمیز کردن لکه ادرار و مدفوع حیوانات از فرش

یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش طول عمر فرش، شستن منظم آن است. این موضوع وقتی حائز اهمیت می‌شود که شما یک حیوان خانگی داشته باشید. گاهی اوقات حیوانات در برخی از قسمت‌های فرش ادرار و مدفوع می‌کنند که شما حتی متوجه آن نمی‌شوید و در دراز مدت تاروپود فرش دچار آسیب می‌شود. به همین دلیل بهتر است که فرش خود را برای شستشو به قالیشویی بسپارید. مخصوصاً اگر لکه‌های قدیمی روی فرش وجود دارد که موفق به از بین بردن آن‌ها نشده‌اید.

قالیشویی زن آماده ارائه خدمات تخصصی به مشتریان خود است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت از طریق شماره‌های درج شده در سایت اقدام کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *