ویژگی‌های بهترین قالیشویی

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

امروزه فرش‌ها علاوه بر اینکه به عنوان یک کف‌پوش به کار می‌روند، در زیبایی دکوراسیون داخلی بسیار تأثیرگذار هستند. با توجه به قیمت بالای فرش، نگهداری و شستشوی صحیح آن بسیار حائز اهمیت است. انتخاب بهترین قالیشویی برای شستشوی فرش در طول عمر، کیفیت و زیبایی فرش تأثیرگذار است. اما سؤالی که پیش می‌آید این است که ویژگی ‌های بهترین قالیشویی فرش چیست؟ چگونه می‌توانیم یک قالیشویی خوب را برای شستشوی فرش انتخاب کنیم؟ در این مقاله بران شدیم تا در رابطه با ویژگی ‌های بهترین قالیشویی برای شستشوی فرش توضیح دهیم، در ادامه با قالیشویی زن همراه باشید.

 

قیمت منصفانه

بهترین قالی‌شویی‌هایی که در سطح شهر وجود دارند، هزینه شستشوی فرش را متناسب با نرخ اتحادیه صنف قالیشویی تنظیم می‌کنند. معمولاً صنف قالیشویی هر شش ماه یکبار قیمت شستشوی فرش را بروز رسانی می‌کند. با این حال عواملی مانند متراژ، جنس، نوع فرش (دستبافت، ماشینی، تابلوفرش)، نوع شستشو، دستگاه‌های قالیشویی، میزان مصرف آب و نحوه حمل‌ونقل فرش‌ها در تعیین قیمت تأثیرگذار است.

 

ارائه فاکتور رسمی

قالیشویی وظیفه دارد در هنگام تحویل فرش‌ها از مشتریان، فاکتور رسمی را به همراه مهر و امضاء تحویل مشتری دهد. در این فاکتور باید تمامی اطلاعات مربوط به فرش اعم از تعداد فرش، نوع فرش، خدمات مربوط به ترمیم، هزینه حمل‌ونقل و قیمت شستشوی فرش نوشته شود. قالیشویی موظف است مطابق با قیمتی که در فاکتور نوشته شده است، پول را از مشتری دریافت کند.

 

حمل‌ونقل صحیح و به موقع

یکی از نکاتی که برای بیشتر مشتریان حائز اهمیت است، تحویل به موقع فرش‌ها است. یک قالیشویی خوب موظف است فرش را در زمان مقرر شده تحویل مشتری دهد تا بتواند رضایت مشتریان را جلب کند.
علاوه بر تحویل به موقع، بهترین قالیشویی شهر باید امکانات و شرایط مناسبی را برای حمل‌ونقل فرش فراهم کند تا در حین حمل، آسیبی به فرش وارد نشود. از جمله نکاتی که در هنگام حمل‌ونقل فرش باید رعایت شود عبارت است از:
• جمع آوری فرش‌ها به روش لول شده
• جداسازی فرش‌های خیس و خشک از یکدیگر
• تحویل سریع فرش‌های خیس به قالیشویی
• جداسازی فرش‌های دستی و ماشینی از یکدیگر به دلیل حساسیت بالای فرش‌های دستبافت
• استفاده از ماشین‌های سرپوشیده و محافظ دار

 

استفاده از مواد شوینده مرغوب

استفاده از مواد شوینده مرغوب تأثیر زیادی در کیفیت شستشوی فرش دارد، بنابراین بهترین قالیشویی‌ها قبل از شستشو نوع فرش، بافت و استحکام آن را بررسی کرده و متناسب با ویژگی‌های فرش از مواد مخصوصی برای شستشو استفاده کنند. استفاده از مواد شوینده‌ای که میزان زیادی اسید و باز دارد موجب کاهش کیفیت و کم‌رنگ شدن رنگ فرش می‌شوند. همچنین با توجه به بافت حساس فرش‌های دستبافت و امکان رنگ‌دهی آن بهتر است قبل از شستشو اثر مواد شوینده روی آن تست شود و از سازگاری مواد شوینده با فرش اطمینان حاصل شود.

 

به کار گیری تمام روش‌های شستشو

بهترین قالیشویی‌ها از تمام روش‌های شستشو از جمله روش ماشینی، مدرن و دستی برای شستشوی فرش استفاده می‌کنند. در قالیشویی‌ها فرش‌های متنوعی از لحاظ جنس و کیفیت وجود دارد که ممکن است هر کدام نیاز به شستشوی متفاوتی داشته باشند. برای مثال: فرش‌های دستبافت به دلیل حساسیت بالایی که در بافت و رنگ دارند، باید به روش دستی شسته شوند تا دچار رنگ‌دهی یا کج شدگی نشوند.

 

ارائه انواع خدمات گوناگون

بهترین قالیشویی‌ها خدمات گوناگونی از قبیل رفوگری، رنگ‌برداری، رفع سوختگی، رفع پوسیدگی، لکه برداری، دارکشی و شیرازه دوزی را برای ترمیم فرش انجام می‌دهند. تمامی موارد گفته شده به درخواست خود مشتری و با هزینه‌ای جداگانه با کمک نیروی کار ماهر انجام می‌گیرد. علاوه بر موارد بالا غبارگیری و خشک‌شویی فرش با استفاده از ماشین‌های مدرن و پیشرفته نمونه‌ای از خدماتی است که یک قالیشویی خوب باید انجام دهد.

 

استفاده از ماشین‌های مدرن و اتوماتیک

یکی از مواردی که بهترین قالیشویی را از قالی‌شویی‌های دیگر سطح شهر متمایز می‌کند، استفاده از ماشین‌های به روز و اتوماتیک است که تمامی مراحل شستشوی فرش مانند: غبارگیری، شستشو، خشک‌شویی و بسته‌بندی با آن‌ها انجام می‌شود. مزایای استفاده از ماشین‌های اتوماتیک عبارت‌اند از:
• سرعت بالای شستشوی فرش، بسته بندی و…
• عدم خستگی نیروی انسانی در هنگام کار
• شستشو با بهترین کیفیت بدون آسیب به فرش
• خشک‌شدن فرش‌ها با تنظیم دمای کوره و متناسب با نوع فرش

 

بسته بندی صحیح و اصولی

تمامی فرش‌هایی که از قالیشویی به مشتری تحویل داده می‌شوند باید به گونه‌ای بسته بندی شوند تا فرش در اثر بارش برف، باران، ذرات گردوغبار و نور آفتاب آسیبی به آن وارد نشود. معمولاً بهترین قالیشویی‌ها دستگاه‌هایی برای بسته فرش دارند. فرش‌ها باید به صورت لول شده و با محافظ پلاستیکی تحویل مشتری داده شوند.

 

بهترین قالیشویی تخصصی در تهران

قالیشویی زن سال‌های طولانی است که به ارائه خدمات تخصصی در حوزه شستشوی فرش می‌پردازد.خدمات کارخانه قالیشویی زن عبارت‌اند از: شستشوی انواع فرش‌های ماشینی و دست‌بافت، قالیچه، فرش‌های پشمی، اکریلیک، کرک، کـرک و ابریشـم، ابـریشـم و… . این مجموعه جهت جلب رضایت مشتریان خود انواع خدمات رفوگری، رنگ برداری، لکه بری، ریشه زنی، خشکشویی را نیز در لیست خدمات خود قرار داده است. قالیشویی زن به دلیل تعیین تعرفه‌های مناسب و رعایت اصل صداق و تعهد در ارتباط با مشتریان در حال حاضر بهترین قالیشویی تخصصی در تهران به شمار می‌رود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صورت تلفنی با کارشناسان پشتیبان مجموعه در ارتباط باشید.

 

نتیجه‌گیری

در این مطلب به توضیح ویژگی ‌های بهترین قالیشویی پرداختیم. بهترین قالیشویی‌ها نرخ مشخصی برای شستشوی فرش دارند. فرش را با بهترین کیفیت شستشو و به صورت بسته بندی استاندارد، در کمترین زمان به مشتری تحویل می‌دهند. همچنین از مواد شوینده با کیفیت و مرغوب برای شستشو استفاده می‌کنند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *