نحوه شستن موکت چسبیده

برخی افراد برای ثابت ماندن موکت، آن را به روش هایی متفاوت به زمین بند می کنند و به اصطلاحی موکت را می چسبانند. نحوه شستن موکت چسبیده شده، متفاوت تر از موکت ها و فرش های دیگر است. برای شستن و تمیز کردن موکت چسبیده، روش های متفاوتی وجود دارد. برخی از افراد به علت چسبیدن موکت از روش های خانگی استفاده می کنند. برخی به علت بی اطلاعی از نحوه شستن موکت چسبیده توسط قالیشویی ها، از خدمات قالیشویی ها بهره نمی گیرند. در این مقاله قصد داریم علاوه بر توضیحاتی در مورد نحوه شستن موکت چسبیده در منزل، شما را با خدمات قالیشویی ها در این زمینه نیز بیشتر آشنا کنیم. با قالیشویی زن در ادامه همراه باشید.

 

پاک کردن لکه های موکت چسبیده

معمولاً موکت پهن شده در جاهای پر رفت و آمد را به کف می چسبانند تا تحرک کمتری داشته باشد و ثابت بماند. جاهای پر رفت و آمد مانند پله ها و نقاط مختلف منزل است. موکت بر اثر رفت و آمد زیاد کثیف و آلوده می شود و در برخی مواقع روی آن لکه های مختلفی مانند، قهوه، جوهر، خون، مواد غذایی و… ایجاد می شود. هر یک از لکه های موکت باید با محلول مناسبی در سریع ترین زمان ممکن پاک شوند. باقی ماندن لکه باعث نفوذ کردن آن به عمق موکت می شود. نحوه شستن موکت چسبیده، آسان است و به ابزار پیچیده ای نیاز ندارد. برای پاک کردن لکه های موکت می توان از محلول جوش شیرین و سرکه استفاده کرد.

 

شستن موکت چسبیده با شامپو فرش

یکی از روش های شستشوی موکت و فرش، استفاده از شامپو فرش است. این روش، به قدرت و صرف انرژی بیشتری برای تمیز کردن موکت های چسبیده نیازمند است. نحوه شستن موکت چسبیده به این صورت است که ابتدا روی قسمت های مورد نظر موکت برای شستشو مقداری آب اسپری می کنند. سپس دو فنجان شامپو فرش را در داخل یک لیتر آب حل می کنند تا کف کند. در ادامه اسفنجی تمیز و نرمی انتخاب می کنند و مواد شامپو فرش را به وسیله دست روی موکت می کشند. شامپو فرش فقط آلودگی های روی لایه سطحی موکت را تمیز می کند و شستشوی عمیق و کاملی انجام نمی شود. همچنین مواد تشکیل دهنده شامپو فرش به دلیل اثرگذاری بالا، شیمیایی و مضر هستند. علاوه بر آسیبی که به بافت موکت می رسانند، باعث بیماری های پوستی نیز می شوند.

 

شستن موکت چسبیده با بخارشو

یکی دیگر از روش های پاک کردن موکت های چسبیده، استفاده از بخارشوهای خانگی است. نحوه شستن موکت چسبیده به وسیله بخارشو بسیار راحت است. برای شستشوی موکت به کمک بخار شو، ابتدا لازم است موکت به وسیله جاروبرقی غبارگیری شود تا گردوخاک موجود در لابه لای موکت باعث تغییر رنگ آن نشود. سپس شوینده را داخل مخزن بخارشو بریزید و پس از آماده شدن بخارشو و رسیدن به درجه دمای معین، بخارشو را در تمامی قسمت های موکت بکشید. بخارشو، آلودگی ها و کثیفی های روی موکت را به خوبی تمیز می کند ولی لکه های عمیق مانند جوهر با کشیدن بخارشو تمیز نمی شوند.

 

استفاده از خدمات قالیشویی برای شستن موکت چسبیده

قالیشویی ها برای شستن انواع موکت ها و فرش ها خدمات تخصصی و مؤثری دارند. یکی از خدمات حرفه ای که قالیشویی ها انجام می دهند، شستن موکت چسبیده در محل مورد نظر است. نحوه شستن موکت چسبیده به صورت اصولی توسط قالیشویی ها یکی از مطمئن ترین و راحت ترین روش های شستشوی موکت است. در این روش مصرف انرژی های مختلف به کمترین میزان خود می رسد. عملیات شستشو در کمترین زمان و به بهترین شکل انجام می شود. تمامی مراحل شستشو با رعایت نکات ایمنی و استاندارد توسط کادر مجرب و متخصص قالیشویی انجام می شود.

 

نحوه شستن موکت چسبیده توسط قالیشویی

یکی از خدمات قالیشویی زن شستن موکت چسبیده در محل است. نیروهای مجرب بعد از حضور در محل از دستگاه بخار شوی برای شستشوی موکت که شامل خشک کن نیز است استفاده می کنند. ابتدا تمامی قسمت های موکت به وسیله جاروبرقی، گردگیری می شود. شستشوی موکت به وسیله دستگاه های مخصوص قالیشویی انجام می شود. این دستگاه ها شوینده ها را به صورت یکنواخت در تمام قسمت های موکت پخش می کنند. شوینده های مناسب و مؤثر، توسط کارشناسان قالیشویی انتخاب می شوند. پس از تمیز شدن موکت، آن را به وسیله دستگاه های مکشی، آبگیری می کنند. برای خشک شدن موکت بهتر است در و پنجره ها باز گذاشته شود و برای چند ساعت روی آن رفت و آمد نباشد. آبگیری درست موکت ها توسط قالیشویی باعث سریع خشک شدن موکت های چسبیده می شود.

 

قیمت شستن موکت چسبیده

مؤثرترین فاکتوری که برای شستن موکت چسبیده در منزل در نظر گرفته می شود، متراژ موکت است. این واحد اندازه گیری برحسب متر مربع است. بنابراین هر چه متراژ موکت بیشتر باشد هزینه شستشوی آن نیز بیشتر خواهد بود. همچنین نحوه شستن موکت چسبیده و تکرار شستشو، در قیمت آن تأثیر می گذارد. موکت هایی که دارای لکه ها و کثیفی های زیاد هستند، عملیات شستشو در آن ها تکرار می شود. در نتیجه هزینه شستشوی آن بالاتر خواهد بود. برای استعلام قیمت شستشوی موکت چسبیده می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

نظر دهید