قیمت شستشوی فرش در قالیشویی

شستن فرش یکی از کارهای بسیار سخت است. در زمان‌های قدیم فرش‌ها در منازل شستشو می‌شدند اما با به وجود آمدن قالیشویی‌ها، شستشوی فرش به کاری آسان تبدیل شد. برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که شستشوی فرش در قالیشویی مقرون به صرفه نیست. در حالی که اگر شستشوی فرش در خانه توسط افراد غیر حرفه‌ای انجام شود ممکن است تغییراتی در رنگ و بافت فرش ایجاد شود که از ارزش مادی فرش کم کند. به همین دلیل بهترین گزینه برای شستشوی فرش استفاده از خدمات قالیشویی است. یکی از سؤالات اغلب افرادی که می‌خواهند فرش خود را به قالیشویی بدهند این است که قیمت شستشوی فرش در قالیشویی چقدر است؟ با توجه به همین مسئله بر آن شدیم تا در این مقاله به این سؤال پاسخ دهیم. در ادامه با قالیشویی زن همراه باشید.

 

فاکتورهای مؤثر در قیمت شستشوی فرش در قالیشویی

قیمت شستن فرش در قالیشویی با توجه به تعداد فرش تعیین نمی‌شود، بلکه قیمت بر اساس متر مربع محاسبه می‌شود. به‌عنوان‌مثال قیمت شستشوی یک فرش ۱۲ متری بیشتر از قیمت شستشوی یک فرش ۶ متر است. در واقع هر چقدر ابعاد فرش بزرگ‌تر باشد قیمت شستشوی آن نیز افزایش پیدا می‌کند.
یکی دیگر از فاکتورهای مؤثر در قیمت شستشوی فرش جنس آن است. شستن فرش‌های متراکم سخت‌تر از سایر فرش‌ها است. به همین خاطر قیمت شستشوی فرش دستباف بیشتر از فرش ماشینی است و نیاز به دقت بیشتری دارد. زیرا در صورت هرگونه بی دقتی مانند انتخاب شوینده نامناسب ممکن است فرش خراب شود.
از دیگر عوامل تأثیرگذار در قیمت شستشوی فرش نحوه شستن فرش است. انواع شستشوی فرش در قالیشویی عبارت‌اند از: شستشوی دستی، شستشوی نیمه اتوماتیک، شستشوی اتوماتیک. نوع روش شستشو با توجه به جنس فرش انتخاب می‌شود. قیمت شستشوی فرش با دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک کمتر از شستشوی دستی محاسبه می‌شود.
از طرف دیگر قالیشویی‌ها در کنار شستشوی فرش برخی از خدمات تخصصی مانند ریشه زنی، شیرازه‌بافی، رفوگری، پرزگیری و … را ارائه می‌دهند. نوع خدماتی که بر روی فرش انجام می‌شود از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت شستشوی فرش در قالیشویی است. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است نرخ پایه شستشوی فرش با توجه به هر متر مربع محاسبه می‌شود و هزینه خدمات تخصصی به این مبلغ اضافه خواهد شد.

 

قیمت شستشوی فرش توسط اتحادیه قالیشویی

قیمت شستن فرش در قالیشویی توسط اتحادیه قالیشویی هر شش ماه یکبار تعیین می‌شود. تمام قالی‌شویی‌های معتبر موظف به ارائه خدمات شستشوی فرش با این قیمت هستند. نرخ اتحادیه قالیشویی برای هر متر مربع اعلام می‌شود. قیمت شستشوی فرش در قالیشویی زن نیز مطابق با نرخ مصوب اتحادیه قالیشویی است. هدف این مجموعه ارائه خدمات شستشوی فرش با کیفیت به مشتریان است. تمام خدمات تخصصی فرش در این مجموعه زیر نظر اساتید با تجربه فرش انجام می‌شود. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی می‌توانید با کارشناسان پشتیبان مجموعه زن در ارتباط باشید. شما برای بهره‌مندی از خدمات این مجموعه کافی است سفارش خود را ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن هماهنگی‌های لازم برای شستشوی فرش با شما انجام شود.

نظر دهید