شستشوی موکت کبریتی

موکت کبریتی یکی از انواع موکت های پرطرفدار هست که با وجود تنوع گسترده در کف پوش ها در اکثر خانه ها همچنان یافت می شود. چندین دهه است که در ایران این موکت تولید می‌شود و در حال حاضر این موکت ها در سبک و سیاق های متفاوت تری روانه بازار شده اند و به عنوان کف پوش مراکز اداری و خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. نحوه شستشوی موکت کبریتی و نحوه نگهداری از آن در طولانی شدن عمر موکت تأثیر بسیار زیادی دارد؛ به همین سبب در ادامه مطلب در خصوص روش های نگهداری و بهترین روش شستشوی این نوع موکت مطالبی بیان می شود. با قالیشویی زن همراه باشید.

 

موکت کبریتی چیست؟

موکت کبریتی نام دیگر موکت راه راه است که از استحکام بالایی برخوردار است و به عنوان یکی از کف پوش های قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد. این موکت در دسته موکت های نمدی طبقه‌بندی می شود و در حال حاضر از الیاف پلی پروپیلن تولید می شود. موکت های راه راهی که در قدیم تولید می شدند نسبت به موکت های جدیدتر الیاف خشک تری داشتند؛ اما امروزه به دلیل استفاده از الیاف مصنوعی پلی پروپیلن این موکت ها ساختاری نرم و لطیف پیدا کرده اند‌.

 

مهم ترین ویژگی های موکت کبریتی عبارتند از:

  • تراکم بالای الیاف
  • نرم و لطیف بودن
  • عدم ایجاد حساسیت و آلرژی
  • بهداشتی بودن
  • تمیزی راحت و آسان
  • خاصیت آنتی استاتیکی
  • قابلیت شستشو
  • قابلیت استفاده در مکان های نمور
  • هزینه مقرون به صرفه

موکت راه راه به صورت ساده در رنگ های مختلف در بازار عرضه می‌شود. این موکت ها به کمک چسب آهار به صورت محکم در کف محل مورد نظر چسبیده می شوند؛ به همین سبب می‌توان از خدمات شستشو در محل برای شستشوی آنها استفاده کرد.

 

نکات مهم در نگهداری و شستشوی موکت کبریتی

موکت ها نقش بسیار مهمی در دکوراسیون خانه دارند و علاوه بر زیبایی باعث گرم تر شدن محیط و عایق کردن محیط در برابر صدا و برودت می شوند. با وجود اینکه موکت ها مزیت های زیادی دارند اما باید به خوبی از آنها مراقبت کرد؛ بی توجهی در مراقبت کردن از موکت ها باعث می شود تا در مدت زمان کوتاهی رنگ و ساختار خود را از دست بدهند و زیبایی اول را نداشته باشند. نکاتی که می تواند به طول عمر موکت راه راهی بیفزاید عبارتند از:

تمیز کردن و گردگیری عمیق موکت قبل از شستشو

قبل از شستشوی هر نوع کف پوشی اعم از کف پوش های پرزدار مانند فرش و کف پوش های بدون پرز یا پرز کوتاه مانند موکت ها لازم است تا گردگیری به خوبی انجام شود‌. شست و شوی آنها بدون گردگیری باعث کاهش عمر کف پوش در اثر نفوذ گرد و خاک به داخل بافت آن می شود. به کمک جاروبرقی های مکش قوی می توان موکت نمدی را به خوبی گردگیری کرد.

توجه به جنس الیاف کف پوش در هنگام نظافت

بهتر است در خصوص الیاف موکت کبریتی قبل از انجام شست و شو و نظافت تحقیق شود. برخی از موکت ها به شوینده های اسیدی و بازی حساس هستند و سریعاً در برابر آنها تغییر بافت و رنگ می‌دهند؛ بهتر است از شوینده های کاملاً خنثی با آب معمولی برای از بین بردن لکه اقدام کرد.

توجه به دمای آب در هنگام نظافت

در هنگام شستشوی موکت کبریتی به هیچ عنوان نباید از آب گرم استفاده کرد؛ آب گرم باعث از بین رفتن ساختار موکت می شود. همچنین تا جای ممکن نباید موکت را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار داد؛ زیرا به مرور زمان دچار تغییر رنگ می شود.

 

بهترین روش شستشوی موکت کبریتی

موکت کبریتی به دلیل اینکه پرزهای کوتاهی دارد شستن آن نسبت سایر موکت ها راحت تر است؛ زیرا غبار کمتری روی سطح آن می‌نشیند؛ اما با این حال لازم است افراد با بهترین روش شستشوی موکت راه راه آشنا شوند. از آنجا که بسیاری از افراد موکت را به سطح می چسبانند؛ در هنگام شستشو و نظافت موکت با مشکلاتی مواجه می شود. با توجه به موارد ذکر شده می‌توان نتیجه گرفت که بهترین روش شستشوی موکت کبریتی سپردن آن به خدمات قالیشویی است. قالیشویی های معتبر خدمات متنوعی دارند که یکی از خدمات آنها شستشوی موکت در محل است.

سرویس های خدمات قالیشویی بسیار ویژه هستند به طوری که دستگاه های مختلفی برای شستشوی موکت در محل دارند؛ با استفاده از این دستگاه ها موکت ها به خوبی ضدعفونی می‌شوند؛ تمامی لکه ها و جرم های آنها از بین می رود؛ به صورت کامل خشک می‌شوند و در نهایت همانند روز اول تحویل مشتری داده می شوند.

 

نتیجه گیری

موکت کبریتی از انواع موکت های پرطرفدار است که جزو موکت های نمدی طبقه‌بندی می‌شود؛ در حال حاضر این موکت ها از پلی پروپیلن تولید می شوند. خدمات قالیشویی و معتبر می تواند این موکت ها را با استفاده از دستگاه های پیشرفته و ویژه در محل شستشو کند. به دلیل ساختار حساس آنها و اینکه موکت ها در برابر مواد اسیدی و بازی به راحتی آسیب می بینند. با توجه به همین موضوع بهتر است برای شستشوی موکت خود از خدمات قالیشویی زن استفاده کنید. در قالیشویی زن با توجه به بافت و جنس موکت بهترین روش را برای شستشو انتخاب می شود. قالیشویی زن پیشنهاد ویژه ای برای شما کاربران عزیز در نظر گرفته است که اگر درخواست شستشوی فرش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید ۲۰ درصد تخفیف شامل فاکتور شما خواهد شد.

نظر دهید