شستشوی فرش کودک

فرش یکی از زیباترین و نفیس‌ترین کف‌پوش‌هایی است که برای کف پوش کردن هر اتاقی می‌توان از آن استفاده کرد. برای مفروش کردن اتاق کودک می‌توان از انواع مختلف فرش‌ها استفاده کرد. کودکان بیشترین ساعات بازی را در اتاقشان سپری می‌کنند؛ بنابراین فرش استفاده شده در اتاق کودک، احتمال کثیفی بیشتری دارد. شستشوی فرش کودک به دقت بیشتری نیاز دارد. ممکن است روی فرش به دلایل مختلفی لکه‌هایی ایجاد شود و نیاز به لکه بری باشد. از این رو در این مقاله می‌خواهیم شما را با شستشوی فرش کودک در قالیشویی‌های معتبر آشنا کنیم. در ادامه با قالیشویی زن همراه باشید.

 

مشخصات فرش کودک

در اتاق کودک می‌توان از انواع فرش‌های دستباف و ماشینی استفاده کرد. از آن جایی که فرش‌های ماشینی و فانتزی تنوع بسیار بالایی دارند، بیشتر مورد توجه کودکان و والدین آن ها هستند. فرش‌های فانتزی کودک اغلب دارای رنگ‌های شاد و روشن هستند و طرح‌های متنوع و برجسته‌ای دارند. برخی از پدر و مادرها برای محافظت از فرزندان خود از فرش‌های نرم با پرزهای بلند در اتاق آن ها استفاده می‌کنند. فرش کودک باید دارای الیافی ضد حساسیت و ضد آلرژی باشد، در غیر این صورت پوست نرم و لطیف کودک در اثر تماس با فرش، آسیب می‌بیند.

 

لکه بری فرش کودک

کودکان بیشترین وقت خود را در اتاق خودشان سپری می‌کنند. به هنگام بازی معمولاً در حالت نشسته روی زمین هستند. تمامی وسایل بازی خود را روی زمین می‌ریزند و بازی می‌کنند. به همین دلیل فرش موجود در اتاق کودک در معرض لکه‌های مختلفی مانند رنگ، خمیر بازی، مواد غذایی، آّبمیوه و… است. از سویی دیگر فرش کودک دارای رنگ‌های بسیار روشن است، لکه‌ها را جذب خود می‌کند. برای پاک کردن این لکه‌ها باید از محلول‌های مناسب و قوی استفاده کرد. برای لکه بری بهتر و شستشوی فرش کودک بهتر است از خدمات حرفه‌ای و لکه بری قالیشویی‌ها استفاده شود.

 

نکات مهم در شستشوی فرش کودک

 • برای شستشوی فرش کودک باید از شوینده‌ها و محلول‌های غیرشیمیایی و فاقد الکل استفاده کرد.
 • فرش کودک باید شستشویی کامل داشته باشد و هیچ لکه شیمیایی و طبیعی روی آن باقی نماند.
 • به دلیل نرمی و لطافتی که در بافت و پرزهای فرش کودک وجود دارد، شستشوی فرش کودک باید به وسیله ابزارهای نرم و استاندارد انجام شود.
 • شستشوی فرش کودک باید در فاصله‌های زمانی کوتاهی انجام شود. در غیر این صورت، کودک در اثر بیماری‌های پوستی و تنفسی ناشی از آلودگی فرش، آسیب می‌بیند.
 • برای شستشوی فرش کودک لازم است از درجه دمای پایین و استاندارد آب استفاده شود تا بافت ظریف فرش آسیب نبیند.

 

روش شستشوی فرش کودک توسط قالیشویی

شستشوی فرش کودک در قالیشویی توسط کادر با تجربه و افراد کارشناس انجام می‌شود. تمامی مراحل شستشوی فرش کودک از جمله لکه زدایی فرش زیر نظر این افراد است. در ابتدا فرش با استفاده از جارو برقی غبارگیری می‌شود. غبارگیری فرش در پشت و روی فرش و ریشه‌های آن انجام می‌شود. در صورتی که روی فرش لکه‌های خاصی وجود داشته باشد، توسط کارشناسان قالیشویی شناسایی می‌شوند. شناسایی لکه‌ها به منظور انتخاب صحیح محلول لکه بری انجام می‌شود. لکه‌ها با استفاده از ابزارهای مخصوص از بین می‌روند. سپس فرش کودک با استفاده از درجه دمای مناسب خیس و شستشو داده می‌شود. شستشوی فرش کودک توسط ماشین آلات پیشرفته قالیشویی انجام می‌شود. استفاده از شوینده‌های غیرشیمیایی، شستشوی کامل و عمیقی به همراه خواهد داشت. در ادامه، فرش کودک به کمک دستگاه‌های مکشی آبگیری می‌شود. پس از آبگیری، فرش کودک در محیط‌های کاملاً بهداشتی و دور از آلودگی و نور مستقیم آفتاب خشک می‌شود. در انتها کادر قالیشویی فرش را به صورت مرتب لول و کاور می‌کنند و به محل‌های مورد نظر انتقال می‌دهند.

 

مزایای شستشوی فرش کودک توسط قالیشویی

 • استفاده از محلول‌ها و شوینده‌های مناسب و استاندارد
 • استفاده از ابزارهایی با لبه‌هایی نرم و استاندارد
 • داشتن یک شستشوی کامل و لکه زدایی تمامی لکه‌ها از جمله لکه‌های سخت و زشت
 • ترمیم بافت و ریشه‌های فرش به دلیل پارگی و…
 • شستشوی فرش کودک بدون هیچ آسیب‌دیدگی
 • غبارگیری فرش کودک به منظور جلوگیری از زردی فرش
 • آبگیری کامل فرش به منظور خشک شدن سریع آن
 • صرفه جویی در مصرف عواملی بسیار مهم و ضروری مانند انرژی، آب، زمان و هزینه
 • استفاده از کادر مجرب قالیشویی در تمامی مراحل شستشوی فرش کودک
 • شستشوی فرش کودک در تمامی فصول سال

 

قیمت شستشوی فرش کودک توسط قالیشویی

قیمت شستشوی فرش کودک در قالیشویی، توسط اتاق اصناف و اتحادیه قالیشویان مشخص می‌شود. این قیمت در تمامی قالیشویی‌های زیر نظر اتحادیه، یکسان است. هزینه شستشوی فرش کودک به دو عامل بسیار مهم بستگی دارد. این دو عامل، مساحت فرش و میزان لکه‌های موجود روی فرش است. فرش‌هایی که دارای مساحت بیشتری هستند، متراژ بالایی دارند، قیمت شستشوی آن ها بیشتر خواهد بود. همچنین فرش‌هایی که روی آن ها انواع لکه‌های سخت ایجاد شده است، نیاز به شستشوی تخصصی دارند. فرش کودک در بیشتر موارد دارای لکه‌های سخت است؛ بنابراین شستشوی فرش‌های کثیف‌تر و تخصصی‌تر، هزینه شستشوی بالاتری دارد.

نظر دهید