شستشوی فرش هایی با بافت ضد لک

امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی، در زمینه بافت فرش نیز به وضوح دیده می شود. در دنیای قدیم، فرش با استفاده از الیاف طبیعی و به وسیله دست تهیه و تولید می شد. در دنیای امروزی فرش ها به کمک دستگاه های ماشینی و با استفاده از الیاف مصنوعی و پرکاربرد تهیه و تولید می شود. یکی از تولیدات پیشرفته صنعتی بشر امروزی، تولید فرش هایی با بافت ضد لک است. شستشوی فرش هایی با بافت ضد لک نیازمند مهارت های خاص و شوینده های است. بنابراین بهتر است برای شستشوی فرش هایی با بافت ضد لک از خدمات حرفه ای قالیشویی های معتبر استفاده شود. در این مقاله قصد داریم با معرفی فرش هایی با بافت ضد لک و ویژگی های منحصر به فرد آن ها شما را بیشتر با نحوه شستشوی فرش هایی با بافت ضد لک آشنا کنیم. در ادامه با قالیشویی زن همراه باشید.

 

فرش با بافت ضد لک چیست؟

فرش هایی ضد لک توسط ماشین آلات بافته می شوند و مواد آن ها پلی آمید و نایلون و نخ اکریلیک هستند. الیاف استفاده شده در این فرش ها، مواد نانو ذرات و مواد ضد میکروب و ضد بو پوشش هستند. به صورتی که تار و پود این فرش ها از مواد نانو و آنتی باکتریال تشکیل شده است. همان طور که از نام فرش هایی با بافت ضد لک پیداست، این نوع فرش ها علاوه بر ضد لک بودن، ضد آب نیز هستند. به طوری که لکه و آب به درون بافت این فرش ها نفوذ نمی کند و قطرات آب روی سطح فرش باقی می مانند و توسط اشعه خورشید تجزیه می شوند. کارخانه‌های معتبر و پیشرفته فرش در ایران هستند که در حال تولید فرش هایی با بافت ضد لک هستند.

 

ویژگی های فرش هایی با بافت ضد لک

  • در صورتی که لکه ای روی فرش هایی با بافت ضد لک ایجاد شود، لکه با تابش نور خورشید از بین می رود.
  • خاصیت ضد لک بودن در این نوع فرش ها، به مدت ۵ سال دوام می آورد. پس از ۵ سال فرش مانند فرش های معمولی خواهد بود.
  • هنگامی که فرش هایی با بافت ضد لک در معرض آلودگی های هوا و گازهای سمی باشند، این نوع فرش ها آلودگی ها را به خود جذب می کنند. سپس آلودگی ها در اثر تابش نور خورشید به طور کامل تجزیه می شوند.
  • برای افرادی که از بیماری های تنفسی، بیماری های پوستی یا آلرژی رنج می برند، استفاده از فرش هایی با بافت ضد لک بسیار توصیه می شود. کودکان و افراد سالمند به دلیل حساسیت های بالایی که دارند، می توانند از این نوع فرش ها استفاده کنند و مشکل سلامتی نداشته باشند.
  • خواص آنتی باکتریال فرش هایی با بافت ضد لک باعث می شود، فرش پس از کثیفی یا ایجاد لکه، بوی بد و نامطبوعی به خود نگیرد.
  • تمیز کردن و شستشوی فرش هایی با بافت ضد لک دیرتر از فرش هایی با بافت معمولی انجام می شود. به این دلیل است که این نوع فرش ها خیلی دیرتر از فرش های ماشینی معمولی کثیف می شوند؛ بنابراین فرش هایی با بافت ضد لک عمر مفید طولانی تری نسبت به فرش های معمولی دارند.

 

شستشوی فرش هایی بافت ضد لک

فرش به دلیل استفاده زیادی که از آن می شود و به دلیل زیر پا ماندن، لکه های مختلفی به خود می گیرد. آلودگی ها و کثیفی ها محل خوبی برای رشد میکروب ها و قارچ ها هستند. تکثیر میکروب ها و قارچ ها در محیط خانه و خانواده، می تواند آسیب های زیادی به سلامت افراد وارد کنند؛ بنابراین از بین بردن و شستشوی فرش هایی با بافت ضد لک از موارد مهمی است که باید به درستی انجام شود.

در این نوع فرش ها نیز مانند فرش های معمولی، لازم است پس از ایجاد هر نوع لکه ای روی فرش، خیلی سریع لکه ایجاد شده با استفاده از دستمالی سفید و تمیز پاک شود. سپس برای از بین رفتن کامل لکه ها و کثیفی ها بهتر است فرش را به دست قالیشویی های معتبر سپرده شوند. قالیشویی ها با استفاده از مواد شوینده مناسب و دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک مراحل شستشوی فرش هایی با بافت ضد لک را انجام می دهند. تجربه ای که متخصصان قالیشویی در شستن این نوع فرش ها دارند باعث می شود شستشوی فرش به صورت کامل انجام شود و فرش از هر نوع آسیب احتمالی در امان بماند.

 

شستشوی فرش در قالیشویی زن

قالیشویی زن سال های طولانی است که در حوزه شستشوی فرش خدمات تخصصی به مشتریان خود ارائه می دهد. نیروهای این مجموعه افراد مجرب و متخصص هستند که پس از گذراندن دوره های آموزشی در قالیشویی زن مشغول به کار شده اند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش از طریق شماره های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

نظر دهید