شستشوی فرش فانتزی

فرش زینت زیبای هر خانه ایرانی است. فرش در انواع مختلف ماشینی و دستباف تولید و بافته می‌شود. مواد اولیه مصرفی در فرش و روش بافت فرش، نوع آن را مشخص می‌کند. به طور کلی فرش‌های دستباف از الیاف و مواد اولیه طبیعی بافته می‌شوند و فرش‌های ماشینی از مواد اولیه مصنوعی تولید می‌شوند. فرش فانتزی یکی از انواع فرش مصنوعی به شمار می‌آید. برای شستشوی فرش فانتزی باید مواد اولیه مصرفی آن در نظر گرفته شود. در این مقاله قصد داریم با معرفی کامل فرش فانتزی و ویژگی‌های آن، شما را بیشتر با مراحل شستشوی فرش فانتزی در قالیشویی‌های معتبر آشنا کنیم. در ادامه با قالیشویی زن همراه باشید.

 

فرش فانتزی چیست؟

فرش فانتزی یکی از فرش‌هایی است که به وسیله ماشین فرش بافی تولید می‌شود. برای تولید فرش فانتزی از دستگاه‌های مدرن با طرح‌های مدرن استفاده می‌شود. تولید این فرش‌ها در کارخانه‌های معتبر فرش بافی انجام می‌شود. کارخانه‌های معتبر از الیاف با کیفیتی برای تهیه فرش‌های فانتزی استفاده می‌کنند. از آن جایی که الیاف و مواد اولیه فرش‌های فانتزی مصنوعی هستند، کیفیت الیاف استفاده شده در آن بسیار مهم است. فرش فانتزی به دلیل ویژگی‌های ظاهری و طراحی خاص که دارد، در بین جوانان محبوبیت زیادی دارد.

 

ویژگی های فرش فانتزی

  • فرش فانتزی دارای رنگ‌بندی‌ها و طرح‌های بسیار متنوع و وسیعی است.
  • ابعاد و اندازه‌های فرش‌های فانتزی متفاوت‌تر از دیگر فرش‌ها هستند. برخی از فرش‌های فانتزی به شکل انواع گل‌ها، حیوانات، شخصیت‌های عروسکی و… هستند.
  • از فرش‌های فانتزی برای مفروش کردن تمامی قسمت‌های ساختمان می‌توان استفاده کرد. به دلیل طراحی خاصی که دارند بیشتر در آشپزخانه و اتاق خواب استفاده می‌شوند. هر طرحی از این فرش را می‌توان با اتاق مورد نظر هماهنگ کرد.
  • معمولاً فرش‌های فانتزی سبک‌تر از دیگر فرش‌های ماشینی و دستباف هستند. قابلیت حمل و نقل آسانی دارند.
  • فرش‌های فانتزی قابلیت تمیز شدن و شستشوی سریع و آسانی دارند.

 

نحوه نگهداری فرش فانتزی

برای طولانی شدن عمر مفید فرش فانتزی لازم است به خوبی و به درستی از آن نگهداری شود. با توجه به مقاومتی که این فرش‌ها دارند بهتر است از گذاشتن وسایل و اثاثیه سنگین روی آن‌ها جلوگیری شود. پایه‌های تیز باعث سوراخ شدن و پارگی این فرش‌ها می‌شوند. یکی دیگر از روش‌های مراقبت از فرش فانتزی شستشوی منظم و اصولی آن است. بهتر است برای شستشوی فرش فانتزی از کادر با تجربه و متخصصان قالیشویی‌ها کمک گرفته شود.

 

فرش فانتزی و قالیشویی آن

فرش‌های فانتزی در رنگ‌های مختلف، به ویژه در رنگ‌های روشن تهیه و تولید می‌شوند. رنگ‌های روشن خیلی زود ظاهری کثیف و نامرتب به خود می‌گیرند. همچنین تمیز کردن آن‌ها به روش‌های مؤثر و درستی نیاز دارند. قالیشویی‌های معتبر تمامی بخش‌های فرش فانتزی را به کمک دستگاه‌های مکانیزه و نیمه مکانیزه انجام می‌دهند. قدرت تمیزکنندگی این دستگاه‌ها بسیار بالا است و فرش‌ها را در کمترین زمان ممکن به بهترین شکل شستشو می‌دهند. خدماتی که در قالیشویی‌ها برای شستشوی فرش فانتزی انجام می‌شوند با صرف هزینه پایینی به همراه هستند. به دلیل این که فرش‌های فانتزی بیشتر در اتاق خواب و آشپزخانه استفاده می‌شوند، آلودگی و روغن و مواد غذایی بیشتری روی آن‌ها می‌نشیند. برای پاک کردن این نوع کثیفی‌ها، شوینده‌های مورد استفاده در قالیشویی‌ها بهتر عمل می‌کنند. در صورتی که فرش فانتزی دارای لکه‌هایی مانند خون، قهوه، روغن، جوهر و… باشد، قالیشویی‌ها هر یک از این لکه‌ها را با محلول‌های مناسب از بین می‌برند.

 

مراحل شستشوی فرش فانتزی در قالیشویی زن

در قالیشویی زن تمامی مراحل شستشوی فرش فانتزی به صورت کامل انجام می‌شود. برای هر یک از این مراحل از ابزارها، دستگاه‌ها و مواد مناسب و استانداردی استفاده می‌شود. به طوری که کادر مجرب قالیشویی به درستی از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند تا هیچ نوع آسیبی به هنگام شستشوی فرش فانتزی به آن نرسد.

در ابتدای کار، سطح رویی و زیرین فرش فانتزی به وسیله جاروهای برقی کاملاً گردگیری می‌شود. گردگیری اصولی از زرد شدن فرش جلوگیری می‌کند. برای شستشوی فرش فانتزی از شامپوها و شوینده‌های مناسب و غیرشیمیایی استفاده می‌شود. شستشوی فرش با کمک دستگاه‌هایی با برس‌های استاندارد انجام می‌شود. پس از شستشو، فرش توسط دستگاه‌های مخصوص آبگیری به صورت کامل آبگیری می‌شود. آبگیری کامل فرش، فرایند خشک شدن آن را سریع‌تر می‌کند. برای خشک کردن فرش مکان‌هایی دور از آلودگی و تابش مستقیم نور آفتاب وجود دارد. برای خشک کردن فرش از این مکان‌ها استفاده می‌شود. در انتهای کار فرش فانتزی به صورت منظم لول می‌شود و در کاورهای مخصوصی پیچیده می‌شود. با این روش از کثیف شدن فرش به هنگام حمل و نقل جلوگیری می‌شود.

 

قالیشویی فرش فانتزی

شما می‌توانید برای ثبت سفارش، درخواست شستشوی خود را به صورت آنلاین ثبت کنید و ۲۰% تخفیف بگیرید. همچنین برای تماس با کارخانه قالیشویی زن می‌توانید روی شماره تلفن‌هایی که در قسمت پایین قرار گرفته است کلیک کنید تا با قالیشویی زن تماس حاصل نمایید و درخواست خود را ثبت کنید.

نظر دهید