شستشوی فرش عتیقه در قالیشویی

به فرش‌هایی عتیقه گفته می‌شود که کمیاب و قدیمی باشند. فرش عتیقه ایرانی آوازه‌ای جهانی دارد و بسیار ارزشمند است. یکی از نگرانی‌های افرادی که در منزل خود فرش عتیقه دارند نگهداری و شستشوی آن است؛ زیرا فرش عتیقه بسیار حساس است و شستشوی نامناسب، باعث تغییر در رنگ و بافت فرش می‌شود. بهترین گزینه شستشوی فرش عتیقه در قالیشویی است. با توجه به این که ممکن است افراد زیادی در مورد خدمات شستشوی فرش عتیقه در قالیشویی اطلاعات کافی نداشته باشند بر آن شدیم تا در این مقاله در مورد قیمت شستشوی فرش عتیقه و روش شستشوی آن با شما صحبت کنیم. در ادامه با قالیشویی زن همراه باشید.

 

فرش عتیقه

هر چقدر قدمت یک فرش بیشتر باشد به همان اندازه به ارزش آن افزوده می‌شود. در صنعت فرش، فرش‌های بالای ۷۰ سال عتیقه را می‌گویند. بیشتر فرش‌های عتیقه در شرایط خاص در موزه نگهداری می‌شوند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فرش عتیقه این است که به دلیل دستباف بودن ممکن است بافت نامنظمی داشته باشند. از آن جایی که بافت ها بصورت دستی و با نقوش هنرمندانه در فرش عتیقه ایجاد شده‌اند باید در حفظ و نگهداری این فرش‌ها اهتمام ورزید.

 

شستشوی فرش عتیقه

برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که شستشوی فرش عتیقه در منزل مقرون به صرفه است. در حالی که اگر فرش در خانه شسته شود نه تنها ممکن است تمیز نشود، بلکه هزینه مصرف آب بالا می رود و امکان تغییر رنگ فرش وجود دارد که موجب کاهش ارزش فرش عتیقه خواهد شد. به همین خاطر باید فرش عتیقه توسط افراد مجرب در حوزه فرش شسته شود.

از طرف دیگر انتخاب شوینده مناسب با جنس و ضخامت فرش در قالیشویی برای شستشوی فرش عتیقه توسط کارشناس انجام می‌شود. در صورتی که از شامپو و شوینده های استاندارد برای شستشوی فرش عتیقه استفاده نشود ممکن است فرش دچار آسیب‌های جدی شود که در برخی موارد غیر قابل جبران است.

 

قیمت شستشوی فرش عتیقه در قالیشویی

هزینه شست و شوی فرش عتیقه باید طبق نرخ مصوب اتحادیه محاسبه شود. فرش عتیقه ابتدا توسط کارشناسان متر و سپس هزینه آن محاسبه می‌شود. البته هزینه شست و شوی قالی عتیقه و دیگر خدمات تخصصی فرش مانند رنگرزی و دارکشی توافقی است. به همین دلیل باید تمام هزینه‌ها در قرارداد عقد شود و در اختیار مشتری قرار بگیرد.

 

بهترین قالیشویی برای شست و شوی فرش عتیقه

همان طور که اشاره کردیم شستن فرش های عتیقه در خانه و توسط افراد غیرحرفه‌ای باعث خواهد شد تا به تار و پود قالی صدمات جبران ناپذیری وارد شود. قالیشویی زن جهت رفاه حال مشتریان خود خدمات شستشوی فرش عتیقه را توسط نیروی مجرب به مشتریان خود ارائه می‌دهد. در هر کجای تهران که باشید کافی است با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید تا از خدمات تخصصی شستشوی فرش بهره‌مند شوید. البته لازم به یادآوری است که ترمیم قالی و رفوگری، ریشه زنی، لکه بری عمیق فرش ها، سفید شویی و شستشوی فرش های عتیقه در قالیشویی نوین با بهترین دستگاه‌های روز دنیا انجام می‌شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان پشتیبان مجموعه در ارتباط باشید.

نظر دهید