شستشوی فرش بدون دخالت دست

فرش ایرانی به منزله‌ی مرواریدی است که درون خانه‌های صدفی ایرانیان می‌درخشد. برای مراقبت از آن روش‌های صحیح و آسانی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین را‎ه‌های مراقبت از فرش، شستشوی اصولی و با قاعده‌ی آن است. در دنیای مدرنیته‌ی امروز شستشوی فرش بدون دخالت دست در قالیشویی انجام می‌شود. شستشوی فرش به‌وسیله ماشین‌آلات مکانیزه و دستگاه‌های اتوماتیک مزایای قابل توجهی دارد. در این مقاله به معرفی دستگاه‌های اتوماتیک و مزایای شستشوی فرش بدون دخالت دست می‌پردازیم. در ادامه با قالیشویی زن همراه باشید.

 

تعریف دستگاه‌های اتوماتیک

دستگاه‌های اتوماتیک زائیده‌ی دنیای علم و صنعت امروز است. این دستگاه‌ها علاوه بر سرعت بخشیدن به کارها، قوانین درستی را هم برای انجامشان ارائه می‌دهند. دستگاه‌های اتوماتیک در همه‌ی امور زندگی روزمره‌ی افراد از جمله شستشوی فرش نقش به سزایی دارند. قالی‌شویی‌های صنعتی و معتبر با داشتن دستگاه‌های اتوماتیک خدمات پیشرفته و راحتی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. خدمات حاصل از این دستگاه‌های مدرن و پیشرفته باعث جلب رضایت اغلب مشتریان شده است.
داشتن دستگاه‌های اتوماتیک استاندارد قالیشویان معتبر را وارد رقابتی چشمگیر کرده است. این دستگاه‌ها دارای ایمنی بالایی بوده و همچنین فرش را از جهات مختلف شستشو می‌دهند. در استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک برای شستشوی فرش نیاز به نیروی انسانی به کمترین کمیت خود می‌رسد. در عوض بازدهی شستشوی فرش بالاترین درجه‎ کیفیت خود را خواهد داشت. در شستشو با دستگاه‌های اتوماتیک فرش را وارد دستگاه می‌کنند. فرش توسط همین دستگاه‌ها خیس می‌شود. سپس با انتخاب درست نوع شوینده توسط اپراتوران کارشناس، دستگاه شوینده مورد نظر را روی فرش پخش می‌کند. پس از شسته شدن فرش با برس‌های مخصوص و غبارگیری آن، فرش به کمک دستگاه‌های فشار قوی آبکشی می‌شود. این برس‌ها به‌صورت دقیق و صحیح به مویه‌های فرش نفوذ کرده و عملیات شستشو را بهتر و کامل‌تر انجام می‌دهد. در انتهای کار هم فرش به‌وسیله دستگاه لوله می‌شود. برای شستشوی فرش بدون دخالت دست باید به ویژگی‌های نوع فرش دقت زیادی داشت.
فرش‌ها از نظر نوع، به طور کلی به فرش‌های دستباف و ماشینی تقسیم می‌شوند. دستگاه‌های مکانیزه عملکرد یکسانی در شستشوی هر دو نوع فرش نباید داشته باشند. این دستگاه‌ها را با توجه به ویژگی هر کدام از فرش‌ها تنظیم می‌کنند تا از آسیب‌های احتمالی روی فرش جلوگیری شود. شستشوی فرش با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک و بدون دخالت دست مزایا و فواید بسیاری را به همراه دارد. در ادامه به مزایای آن اشاره‌ای خواهیم داشت.

 

مزایای شستشوی فرش بدون دخالت دست

امروزه دستگاه‌های اتوماتیک با بهره‌گیری از علم تکنولوژی نیاز به نیروی انسانی را کمتر کرده و مزایای نوینی را به ارمغان آورده است. کارشناسان امور فرش در قالی‌شویی‌های معتبر افراد متخصص و باتجربه‌ای هستند که به تمامی ویژگی‌های انواع فرش‌های دستباف و ماشینی آشنایی کامل دارند. این کارشناسان در شستشوی فرش بدون دخالت دست نوع شوینده مورد نیاز برای هر فرش را بررسی کرده و وارد دستگاه اتوماتیک می‌کنند. تشخیص درست شوینده‌ی مناسب و همچنین مقدار استفاده از آن می‌تواند از مزایای شستشوی فرش بدون دخالت دست باشد.
فرش‌های دستباف بنا به حساسیت بالایی که دارند باید قبل از شستشو مورد کارشناسی و بررسی دقیقی قرار بگیرند. اگر فرش دستباف دچار پوسیدگی زیادی باشد بهتر است برای شستشو از دستگاه استفاده نشود. هر چه از تعداد نیروی انسانی در شستشوی فرش کاسته شود و شستشو به‌صورت مکانیزه شده انجام شود، طبیعتاً اشتباهات رخ داده کمتر خواهد شد. خطای انسانی ممکن است منجر به پارگی ریشه‌های فرش و فشردگی بیش از اندازه تار و پود‎های فرش شود. دستگاه‌های اتوماتیک فرش را از چنین آسیب‌هایی به هنگام شستشو مصون نگه می‌دارند.
اگر فرش دارای لکه‌های بسیار عمیقی در تار و پودش باشد، ماشین‌آلات مکانیزه قدرت کافی را دارند تا هرگونه لکه و کثیفی را به طور کامل از روی فرش پاک کنند. این لکه بری کامل، مستلزم شستشوی بدون دخالت دست و شوینده مناسب است. در قالی‌شویی‌های معتبر در صورت نیاز فرش از روش‌های آنتی باکتریال نیز برای ضدعفونی‌کردن فرش بدون دخالت دست استفاده می‌کنند. شستشوی فرش با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک سرعت فرایند شستشو را به شدت بالا می‌برد. این امر باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود.
یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مزایایی که شستشوی فرش بدون دخالت دست دارد، صرفه‌جویی در مصرف انرژی به خصوص صرفه‌جویی در مصرف آب است. دستگاه‌های اتوماتیک به شدت مصرف آب و شوینده را کاهش می‌دهند. یکی دیگر از مزایای شستشوی فرش بدون دخالت دست نحوه خشک کردن فرش است. به جای اینکه فرش را در محیط باز و در معرض مستقیم نور خورشید و انواع آلودگی‌ها قرار بدهند. فرش را داخل گرم‌خانه‌هایی با دمای استاندارد برده و خشک می‌کنند. این گرم‌خانه‌ها فرایند خشک‌کردن را به طور کامل انجام داده و حتی از مرطوب ماندن جزئی الیاف فرش جلوگیری می‌کند.

 

شستشوی فرش بدون دخالت دست در قالیشویی زن

قالیشویی زن با بهره‌گیری از کادر مجرب و دستگاه‌های اتوماتیک اقدام به ارائه خدمات با کیفیت در حوزه شستشوی فرش به مشتریان خود می‌کند. تمام خدمات تخصصی فرش مانند رفوکاری، لکه برداری، ریشه زنی و … توسط استادکارهای حرفه‌ای انجام می‌شود. قالیشویی زن جهت رفاه حال مشتریان خود خدمات ثبت سفارش آنلاین را فراهم کرده است. توجه به این نکته حائز اهمیت است که قالیشویی زن برای مشتریانی که سفارش خود را به‌صورت آنلاین اعلام می‌کنند ۲۰٪ تخفیف در نظر گرفته است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در بخش تماس با ما با کارشناسان پشتیبان مجموعه در ارتباط باشید.

نظر دهید