برای شستشوی تشک خوشخواب چه باید کرد؟

تشک خوشخواب نیز مانند لحاف، بالش و ملافه‌ها نیاز به نظافت دارد. هر چند اغلب افراد سعی می‌کنند با استفاده از تشک خوشخواب و ملافه از کثیف شدن تشک خوشخواب جلوگیری کنند اما جهت حفظ پاکیزگی شستشوی خوشخواب ضروری است. شستشوی تشک خوشخواب در صورتی که به شیوه اصولی نباشد ممکن است که باعث خراب شدن تشک شود. با توجه به همین مسئله بر آن شدیم تا در این مقاله به این سؤال جواب بدهیم که برای شستشوی تشک خوشخواب باید چه کار کرد؟ با قالیشویی زن در ادامه همراه باشید.

 

هر چند وقت یکبار باید تشک خوشخواب را بشوییم

با توجه به این که اگر تشک خوشخواب دچار آلودگی باشد انسان در معرض انواع بیماری‌ها قرار خواهد گرفت به همین دلیل شستشوی منظم تشک خوشخواب بسیار مهم است. هر از چند گاهی تشک خوشخواب خود را به دقت بررسی کنید و در صورت استشمام هرگونه بوی بد و یا مشاهده لکه اقدام به شستشوی آن بکنید. بهترین کار برای افزایش عمر تشک خوشخواب این است که بلافاصله بعد از به وجود آمدن لکه، آن را تمیز کنید. زیرا با گذشت زمان عمق لکه افزایش پیدا خواهد کرد و تمیز کردن آن سخت‌تر خواهد شد.

 

دلایل شستشوی تشک خوشخواب

تشک خوشخواب به دلایل مختلفی می‌تواند نیاز به شستشو داشته باشد که برخی از آن‎ها در ادامه شرح داده شده است:

  • شستشوی تشک خوشخواب به دلیل وجود ساس در تشک
  • شستشوی تشک خوشخواب به دلیل وجود مایت (مایت ها نوعی کنه است که موجب بروز آسم و حساسیت‌‌های گوناگون می‌شوند) در تشک
  • شستشوی تشک خوشخواب به دلیل لکه
  • شستشوی تشک خوشخواب به دلیل وجود بوی ناخوشایند

 

اشتباهات رایج شستشوی تشک خوشخواب در منزل

از آن جایی که تشک خوشخواب به علت ماهیت اسفنجی و بافت مخصوص پارچه به کار رفته در آن جاذب خوبی برای لکه‌ها هستند، از بین بردن لکه‌های روی آن‌ها کار آسانی نیست. به همین دلیل توصیه می‌شود که شستشوی تشک خوشخواب توسط قالیشویی انجام شود. برخی از اشتباهات رایج در شستشوی تشک خوشخواب در منزل عبارتند از:

  • استفاده از مواد شوینده نامناسب
  • شستشو با آب بسیار گرم
  • عدم آبکشی کامل
  • خشک کردن نامناسب
  • استفاده از وایتکس به عنوان شستشو

یک نکته دیگر که باید در شستشوی تشک خوشخواب به آن توجه داشت این است که لکه‌ها انواع مختلفی دارند و از بین بردن تمام آن‌ها با یک نوع شوینده ممکن است، امکان‌پذیر نباشد.

 

شستشوی تشک خوشخواب در قالیشویی

همان طور که اشاره کردیم شستشوی تشک خوشخواب در منزل در صورتی که توسط افراد غیرحرفه‌ای انجام شود این امکان وجود دارد که تشک آسیب ببیند و خسارات جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد. در حالی که شستشوی تشک در قالیشویی توسط افراد مجرب انجام شود. این افراد پس از بررسی تشک خوشخواب و شدت کثیفی و نوع لکه‌های موجود روی تشک، اقدام به شستشوی تشک می‌کنند. به همین دلیل تشک در حین شستشو هیچ گونه آسیبی نمی‌بیند و در پایان فرایند شستشو، بسیار تمیز خواهد شد.

 

خدمات شستشوی تشک خوشخواب در منزل توسط قالیشویی

ازآنجاکه تشک خوشخواب سنگین و حجیم است حمل و نقل آن به قالیشویی ممکن است برای اغلب افراد دشوار باشد و یا تمایل داشته باشند که شستشوی تشک خوشخواب در حضور آن‌ها انجام شود بهترین گزینه برای این افراد بهره‌مند شدن از خدمات شستشوی تشک خوشخواب در منزل توسط قالیشویی است. در این خدمات، نیروهای قالیشویی به منزل اعزام شده و خدمات شستشو و لکه بری تشک خوشخواب را به مشتریان ارائه می‌دهند.

 

مزایای شستشوی تشک خوشخواب در منزل توسط قالیشویی

یکی از مهم‌ترین مزایای شستشوی خوشخواب در منزل این است که فرایند شستشو به سرعت انجام می‌شود و نیاز به صرف زمان زیادی برای حمل و نقل تشک خوشخواب نیست. از طرف دیگر از آن جایی که شستشوی تشک خوشخواب با نظارت مشتری انجام می‌شود، خیال مشتری از نحوه شستشو راحت خواهد شد.

 

نحوه شستشوی تشک خوشخواب در منزل توسط قالیشویی

شستشوی تشک خوشخواب در محل توسط دستگاه‌های بخار شوی انجام می‌شود. عموماً شستشوی تشک در منزل در دو مرحله شستشو و خشک شویی صورت می‌گیرد:
مرحله شستشو تشک خوشخواب: در مرحله شستشو، تشک با استفاده از دستگاه شستشو که شامل وکیوم‌های قوی است استفاده می‌شود. در این مرحله هرگونه جرم، آلودگی ، گردو غبار و … شسته و پاک می‌شود. کار با دستگاه توسط کارشناس قالیشویی مجرب انجام می‌شود. این دستگاه‌ها انواع مختلفی دارند که در حالت کلی دارای یک شلنگ هستند که آب و کف را مانند دستگاه بخارشوی روی تشک می‌کشد و آب و کف را به داخل خود می‌کشد.
مرحله خشک‌شویی خوشخواب: یکی از مهم‌ترین مراحل در شستشوی تشک خوشخواب، خشک کردن آن است. زیرا در صورتی که تشک به صورت کامل خشک نشود، بعد از مدت کوتاهی تشک بوی بسیار نامطلوبی خواهد داد. از طرف دیگر باقی ماندن نم در تشک سبب پوسیدگی تدریجی آن خواهد شد.

 

شستشوی تشک خوشخواب فنردار

با توجه به این که جنس فنر به کار رفته در این تشک‌ها از فلز است، شستشوی نادرست این تشک‌ها می‌تواند صدمه جدی به تشک و فنر آن وارد کند. به همین دلیل توصیه می‌شود که از شستشوی تشک خوشخواب در منزل توسط افراد غیرحرفه‌ای اجتناب شود. زیرا در اغلب موارد از آب گرم برای شستشوی تشک خوشخواب فنر دار استفاده می‌شود که استفاده از آب داغ اگر چه قارچ‌ها و باکتری‌ها را از بین می‌برد اما آب داغ به شدت به قسمت‌های فلزی و فنر‌ها آسیب وارد می‌کند و موجب زنگ زدگی و پوسیدگی خواهد شد. به همین دلیل برای شستشوی تشک خوشخواب فنردار بهتر است که به قالیشویی مراجعه شود و از خدمات شستشوی تشک یا خشک‌شویی تشک استفاده کنید.

 

قیمت شستشوی تشک خوشخواب در قالیشویی

هزینه شستشوی تشک خوشخواب به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. تعداد تشک و یک نفره یا دو نفره بودن تشک از موارد تعیین کننده قیمت شستشوی تشک خوشخواب در قالیشویی هستند.

 

چگونه تشک خوشخواب را تمیز نگه داریم

هر چند شستشوی منظم تشک خوشخواب بسیار ضروری است اما می‌توان با رعایت کردن برخی نکات تشک خوشخواب را برای مدت زمان بیشتری تمیز نگه داشت که عبارتند از:

شستن ملحفه‌ها

شستشوی مرتب ملحفه کمک خواهد کرد تا آلودگی به تشک خوشخواب انتقال پیدا نکند. بهترین روش برای شستشوی ملحفه استفاده از لباسشویی است. در صورتی که ماشین لباسشویی ندارید حتماً ملحفه را چند بار آبکشی کنید تا تمام مواد شوینده از آن خارج شود.

شستشوی پتو یا لحاف

اگر از پتو یا لحاف استفاده می‌کنید حتماً به تمیز بودن آن دقت کنید. زیرا در صورتی که پتو یا لحاف شما کثیف باشد به‌مرورزمان در اثر تماس با تشک، باعث کثیف شدن آن خواهد شد.

اجتناب از خوردن و نوشیدن در تخت

یکی از کارهایی که افراد زیادی به آن عادت دارند این است که در تخت خود غذا می‌خورند یا چای می‌نوشند. اما در اثر هر گونه بی احتیاطی ممکن است مقداری از غذا یا نوشیدنی روی تشک بریزد و باعث ایجاد لکه شود.

 

شستشوی تشک خوشخواب در قالیشویی زن

قالیشویی زن با بهره‌گیری از جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا و کادر مجرب خدمات شستشوی تشک خوشخواب در محل را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این مجموعه در راستای مشتری مداری خدمات ثبت سفارش آنلاین را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده است. پس از ثبت سفارش، در کوتاه‌ترین زمان ممکن هماهنگی‌های لازم با مشتری انجام خواهد شد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس پشتیبان مجموعه در ارتباط باشید.

نظر دهید