شستشن فرش ماشینی دستباف گونه در قالیشویی

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

فرش های ماشینی در دسته بندی های مختلفی تولید می شوند. این دسته بندی ها می تواند بر اساس مواد اولیه، دستگاه بافت، تعداد شانه، تراکم و طرح های فرش باشند. فرش ماشینی دستباف گونه یکی از انواع فرش ماشینی است که تعداد شانه های مشخصی دارد. برای شستشن فرش ماشینی دستباف گونه باید از روش های صحیح و اصولی استفاده شود. قالیشویی های معتبر شستشوی این نوع فرش ماشینی را با رعایت تمامی نکات استاندارد شستشوی فرش، انجام می دهند. در این مقاله قصد داریم با معرفی فرش ماشینی دستباف گونه، شما را با روش شستشوی درست این فرش در قالیشویی آشنا کنیم. در ادامه با قالیشویی زن همراه باشید.

 

فرش ماشینی دستباف گونه چیست؟

فرش ماشینی دستباف گونه از انواع فرش های ماشینی موجود در بازار محسوب می شود. مهم ترین شاخصه بارز این نوع فرش، تراکم و تعداد شانه های آن است. فرش های ماشینی دستباف گونه دارای تراکم و تعداد شانه های بیشتری نسبت به دیگر فرش های ماشینی هستند. هر چه تعداد شانه ها و تراکم فرش بیشتر باشد، فرش ظاهری ریزبافت خواهد داشت. فرش های ریزبافت شباهت زیادی به فرش های دستباف دارند. از این رو به فرش هایی که تعداد شانه ها و تراکم بافتی آن بیشتر باشد، فرش های ماشینی دستباف گونه می گویند. همچنین تولیدکنندگان این نوع فرش ها، از طرح های شبیه به طرح های فرش های دستباف استفاده می کنند.

معمولاً فرش های ماشینی دستباف گونه ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه هستند. فرش های ۱۵۰۰ شانه دارای بیشترین ظرافت، انعطاف و زیبایی هستند و شباهت زیادتری به فرش های دستباف دارند.

 

روش های مراقبت از فرش ماشینی دستباف گونه

 • فرش بستگی به میزان استفاده ای که از آن می شود، باید نظافت منظمی داشته باشد. به طور معمول بهتر است هر هفته یک بار فرش با جاروبرقی غبارگیری و تمیز شود.
 • از گذاشتن وسایل و اثاثیه خیلی سنگین و نوک تیز روی فرش جلوگیری شود. همچنین گاهی اوقات پایه اثاث ها جا به جا شوند.
 • در صورتی که روی فرش هر نوع لکه ای مانند لکه جوهر، قهوه، رنگ خون و… ایجاد شود، برای پاک کردن لکه باید از محلول های مناسب و مؤثری استفاده شود.
 • بهتر است شستشوی فرش ماشینی دستباف گونه بسته به میزان کثیفی آن، هر چند وقت یک بار انجام شود.

 

آسیب های احتمالی شستشوی فرش دستباف گونه در منزل

شستشوی فرش ماشینی دستباف گونه نیاز به رعایت نکاتی کلیدی دارد. در صورتی که این نکات رعایت نشوند، فرش آسیب های جدی خواهد دید. در ادامه چندین آسیب احتمالی شستشوی فرش در منزل را بررسی می کنیم.

زرد شدن فرش

در صورت غبارگیری نکردن فرش قبل از شستشو در منزل، فرش پس از خشک شدن، زردرنگ می شود. همچنین آبگیری ناقص فرش در منزل، باعث زرد شدن رنگ فرش می شود. از دلایل دیگر زرد شدن فرش، استفاده از آب داغ در شستشوی فرش است.

پارگی فرش

استفاده از ابزارهای غیر استاندارد در شستشوی فرش ماشینی دستباف گونه، فرش دچار آسیب جدی و پارگی می شود. پهن کردن غیر اصولی فرش به هنگام خشک کردن، باعث شکستگی و پارگی فرش می شود.

پوسیدگی فرش

باقی ماندن شوینده ها و محلول های شستشو دهنده در بافت فرش، موجب پوسیدگی فرش می شود. در صورتی که پس از شستشوی فرش، برای خشک کردن از محیط های آلوده مانند دود استفاده شود، فرش دچار پوسیدگی می شود.

 

روش شستشوی فرش ماشینی دستباف گونه در قالیشویی

در قالیشویی های معتبر برای شستشوی فرش ماشینی دستباف گونه از کادر متخصص و باتجربه استفاده می شود. در ابتدای کار، فرش توسط جاروهای برقی به صورت کامل غبارگیری می شود. برای شستن فرش از درجه دمای مناسب با نوع فرش استفاده می شود. سپس ماشین های مکانیزه و تمام اتوماتیک شستشوی فرش ماشینی دستباف گونه را انجام می دهند. این ماشین آلات، شوینده های مخصوص را روی تمامی قسمت های فرش از جمله ریشه های آن پخش می کنند. در ادامه فرش به کمک دستگاه های مخصوص آبگیری، به صورت کامل آبگیری می شود. سپس فرش در محیط های مناسب و با استفاده از خشک کن های قوی، خشک می شود.

مزایای شستشوی فرش ماشینی دستباف گونه در قالیشویی

 • شستشوی کامل و بدون هیچ آسیب دیدگی
 • گردگیری و غبارگیری تمامی قسمت های فرش و ریشه های آن
 • استفاده از شوینده های مناسب و غیرشیمیایی
 • استفاده از ابزارهای کاملاً استاندارد و نرم
 • خشک شدن سریع فرش به دلیل آبگیری کامل آن
 • استفاده از محلول های لکه بری، برای از بین بردن انواع لکه ها روی فرش ماشینی دستباف گونه
 • استفاده از خدمات حرفه ای قالیشویی در صورت نیاز فرش به ترمیم و رفوگری

 

قیمت شستشوی فرش ماشینی دستباف گونه در قالیشویی

قیمت شستشن فرش ماشینی دستباف گونه در قالیشویی توسط اتحادیه قالیشویان تعیین می شود. مهم ترین فاکتورهای مؤثر در شستشوی فرش، اندازه و میزان کثیفی آن است. هزینه شستشوی فرش معمولاً بر اساس مترمربع حساب می شود. فرش هایی که دارای مساحت بالایی هستند، قیمت شستشوی آن ها بالا خواهد بود. فرش هایی که دارای لکه های سخت و زیاد هستند، هزینه شستشوی آن ها بیشتر خواهد بود. در قالیشویی زن هدف ما ارائه خدمات با کیفیت با قیمت مناسب است. برای استعلام قیمت و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *