راه های تشخیص قالیشویی معتبر

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

فرش‌ها یکی از اجزای اساسی و پر کاربرد در منزل هستند که برای پوشش کف اتاق، راهرو، پله و… استفاده می‌شوند. فرش‌ها به دلیل پهن شدن در کف اتاق، در معرض آلودگی و آسیب‌های زیادی قرار دارند؛ بنابراین باید برای سلامت فرش و نگهداری از آن به نکات مهمی توجه شود. یکی از نکاتی که باعث سلامت فرش می‌شود، شستشوی آن توسط یک قالیشویی معتبر است که از بهترین متدها و دستگاه‌ها برای شستشوی فرش استفاده می‌کند. در این مقاله به بررسی راه‌های تشخیص قالیشویی معتبر می‌پردازیم. در ادامه با قالیشویی زن همراه باشید.

 

ویژگی قالیشویی معتبر

امروزه قالیشویی‌های زیادی در سطح شهر وجود دارند که با استفاده از روش‌های مختلف و دستگاه‌های متنوع به شست و شوی فرش می‌پردازند. اما تشخیص یک قالیشویی معتبر که با بهترین کیفیت به شست و شوی فرش بپردازد، بسیار مهم است. شست و شوی نامعتبر و غیر استاندارد باعث تخریب بافت فرش و رنگ رفتگی آن می‌شود. ویژگی‌های یک قالیشویی که آن را تبدیل به یک قالیشویی معتبر و کارآمد می‌کند، عبارت است از:

عضویت در اتحادیه صنف قالیشویان

یکی از ویژگی‌های اصلی قالیشویی معتبر و معتبر، عضویت آن‌ها در اتحادیه صنف قالیشویان است. اعضای این اتحادیه موظف به رعایت قوانین صنف هستند. کسانی که عضو اتحادیه صنف قالیشویان هستند معمولاً از روش‌های استاندارد و مواد شوینده معتبر برای شست و شوی فرش استفاده می‌کنند. همچنین نرخ شست و شوی فرش در این کارخانجات مطابق با اتحادیه است و خلاف آن پیگرد قانونی دارد.

استفاده از روش های مختلف برای شست و شو

قالیشویی‌هایی که از اعتبار بالایی برخوردار هستند و برای شست و شوی فرش معتبر هستند، از روش‌های مختلفی برای شست و شوی فرش استفاده می‌کنند. شست و شوی فرش با توجه به نوع آن در کیفیت و سلامت فرش بسیار تأثیرگذار است. برای مثال شست و شوی فرش‌های دستباف به صورت دستی از رنگ رفتگی و پارگی آن نیز جلوگیری می‌کند.

استفاده از مواد شوینده معتبر

قالیشویی‌های معتبر برای شست و شوی فرش از مواد شوینده استاندارد و بهداشتی استفاده می‌کنند. استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد با درصد بالایی اسید و باز باعث تخریب بافت فرش و از بین رفتن رنگ آن نیز می‌شود؛ بنابراین بسیار مهم است که با توجه به نوع فرش از مواد شوینده غیر قلیایی و اسیدی استفاده کنند.

استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته

عامل دیگری که باعث می‌شود یک قالیشویی خوب به نظر برسد، استفاده از دستگاه و تجهیزات پیشرفته برای شست و شوی فرش است. امروزه دستگاه‌های متنوعی به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک برای شست و شوی فرش، خشک کردن، غبار گیری و بسته بندی تولید شده است که استفاده از آن‌ها باعث بهبود عملکرد قالیشویی می‌شود.

بسته بندی اصولی

بسته بندی غیر استاندارد و نادرست یکی از عواملی است که باعث تخریب فرش و شکنندگی آن می‌شود. بهترین روش برای بسته بندی فرش‌ها، لول کردن آن است که از کج شدگی آن نیز جلوگیری می‌کند. قالیشویی‌های معتبر با بسته بندی فرش به صورت لول شده و استفاده از پوشش معتبر برای فرش، از آلودگی مجدد فرش نیز جلوگیری می‌کنند. امروزه در بسیاری از قالیشویی‌های معتبر، از دستگاه‌های مخصوصی برای بسته بندی فرش استفاده می‌شود.

تحویل به موقع و سریع

بهترین قالیشویی‌های شهر آن‌هایی هستند که بدون تأخیر و در زمان مقرر شده فرش را به مشتری تحویل دهند. تحویل به موقع و سریع فرش به مشتریان، آن‌ها را ترغیب می‌کند تا باری دیگر شست و شوی فرش‌های خود را به شما بسپارند.

انجام خدمات ترمیم فرش

یک قالیشویی معتبر، خدمات متعددی را برای ترمیم و بازسازی فرش ارائه می‌دهد. بهترین قالیشویی‌ها افراد باتجربه‌ای را برای ترمیم و بازسازی فرش استخدام می‌کنند تا کسانی که علاقه‌مند به بازسازی و رفع پوسیدگی هستند، از این خدمات استفاده کنند.

 

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی راه‌های تشخیص قالیشویی معتبر پرداختیم. انتخاب یک قالیشویی معتبر برای شست و شوی فرش تأثیر بسزایی در سلامت و بهبود کیفیت آن نیز دارد. متأسفانه بسیاری از قالیشویی‌ها با رعایت نکردن نکات مختلف مانند استفاده از مواد شوینده نامعتبر و روش‌های نامعتبر برای شست و شوی فرش، باعث تخریب آن نیز می‌شوند؛ بنابراین بهتر است شست و شوی فرش را به قالیشویانی که عضو اتحادیه صنف قالیشویان هستند و از دستگاه و تجهیزات پیشرفته برای شست و شوی فرش استفاده می‌کنند، بسپارید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *