خدمات خشکشویی مبل در قالیشویی

مبلمان یکی از مهم‌ترین لوازم هر اتاق یا منزلی است که بیشترین استفاده از آن می‌شود. استفاده زیاد از هر لوازمی، باعث کثیفی و آلودگی آن می‌شود. یکی از روش‌های جدیدی که به‌راحتی می‌توان مبلمان را تمیز کرد، روش خشکشویی مبل است. مبل‌ها به دلیل حجم بزرگ و وزن سنگینی که دارند، حمل و نقل و جا به جایی آن‌ها سخت و پر دردسر است. به همین دلیل برای تمیز کردن و خشکشویی مبل‌ها، از خدمات خشکشویی مبل در محل استفاده می‌شود. با توجه به این که ممکن است اغلب افراد با خدمات خشکشویی مبل آشنایی نداشته باشند در این مقاله به معرفی خدمات خشکشویی مبل می‌پردازیم. با قالیشویی زن همراه باشید.

 

خشکشویی مبل

یکی از آسان‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌ها برای پاک کردن هر نوع آلودگی از روی مبل‌ها، روش خشکشویی مبل است. در این روش ابتدا تمامی قسمت‌های مبل با استفاده از جاروبرقی تمیز می‌شود تا هیچ نوع آلودگی و گردوغبار، روی مبل‌ها باقی نماند. اگر این کار انجام نشود، گردوغباری که روی مبل‌ها باقی مانده است، در اثر شستشو پخش می‌شوند و مبل‌ها کثیف‌تر می‌شوند. سپس با استفاده از دستگاه‌های مخصوص و شوینده‌های داخل مخزن آن‌ها، خشکشویی مبل انجام می‌شود. برای خشکشویی مبل ابتدا از قسمت‌های کوچک مانند دسته‌ها شروع می‌کنند و به قسمت‌های بزرگ‌تر مانند تکیه‌گاه‌ها و محل‌هایی که نشسته می‌شود، می‌رسند. این کار باعث می‌شود آب در قسمت‌های مختلف جمع نشود. در انتهای کار، با استفاده از دستگاه‌های مکشی، آب و مواد شوینده باقی مانده در مبل‌ها را به طور کامل می‌گیرند.

 

مزایای خشکشویی مبل

 • به دلیل حمل و نقل سختی که بیشتر مبل‌ها دارند، خشکشویی مبل در محل، به راحتی و بدون هزینه اضافی انجام می‌شود. همچنین حمل‌ونقل لوازم بزرگ و سنگین باعث ضربه، شکستگی یا پاره شدن احتمالی آن‌ها می‌شود که با خشکشویی مبل در محل از این آسیب‌های احتمالی جلوگیری می‌شود.
 • کادر مجرب قالیشویی‌ها، با توجه به مهارت و تجربه‌ای که دارند، تمامی مراحل خشکشویی مبل را به صورت اصولی و درست انجام می‌دهند تا آسیبی به مبل‌ها نرسد.
 • از شوینده‌های مناسب و مؤثر و از دستگاه‌های استاندارد برای خشکشویی مبل استفاده می‌شود.
 • خشکشویی مبل در محل و در مقابل مشتریان انجام می‌شود تا اطمینان بیشتری از شستشوی درست و ایمنی آن‌ها داشته باشند.
 • مبل‌ها پس از شستشو با دستگاه‌های مخصوص خشک می‌شوند، این کار از مرطوب ماندن طولانی مدت و پوسیده شدن پارچه‌های مبل جلوگیری می‌کند.
 • در مصرف آب و انرژی برق صرفه‌جویی می‌شود.

 

خشکشویی انواع مبلمان

مبلمان منزل

مبلمان منزل، خود دارای انواع مبل‌های سلطنتی، استیلی و راحتی هستند. در این مبل‌ها قسمت‌های چوبی و استیلی با استفاده از دست تمیز می‌شوند. قسمت‌های روکش دار با استفاده از دستگاه‌های مخصوص خشکشویی می‌شوند.

مبلمان اداری

این نوع مبلمان به دلیل استفاده‌های زیاد، کثیفی و آلودگی‌های بیشتری دارند. با استفاده از خدمات خشکشویی مبل، تمامی قسمت‌های مبلمان اداری شستشو و تمیز می‌شوند.

صندلی های سالن ها

صندلی و مبل‌های سالن‌های کنفرانس، تالارها، هتل‌ها، رستوران‌ها، مطب‌ها و کلینیک‌ها و… با استفاده از خشکشویی مبل به خوبی لکه بری و تمیز می‌شوند.

 

خشکشویی مبل پارچه ای

برای رویه‌های مبل‌های پارچه‌ای از رنگ‌های متفاوتی استفاده می‌شود. رنگ‌های روشن‌تر کثیفی و آلودگی بیشتری نسبت به رنگ‌های تیره دارند. برای خشکشویی مبل‌های پارچه‌ای با رنگ روشن از شوینده‌های قوی‌تری استفاده می‌شود.

 

خشکشویی مبل چرمی

خشکشویی مبل‌های چرمی با روش و اصول خاصی انجام می‌شود تا چرم نرم و حساس مبل‌ها آسیبی جدی نبیند. ابزار سر دستگاه‌های خشکشویی برای مبل‌های چرمی کاملاً استاندارد هستند تا به هنگام کشیده شدن روی مبل، باعث پارگی رویه‌های آن نشوند. کثیفی‌ها و آلودگی‌ها به طور کامل از بین بروند.

 

خشکشویی مبل با شوینده های مناسب

برای خشکشویی مبل از محلول‌ها و شوینده‌های مناسبی استفاده می‌شود. این شوینده‌ها تأثیر پاک‌کنندگی بالای دارند و همچنین متناسب با هر لکه و جنسی انتخاب می‌شوند. در قالیشویی‌ها افراد مجرب قالیشویی، برای هر نوع لکه و جنسی از مبل‌ها، شوینده مناسب آن را انتخاب می‌کنند تا آسیبی به رویه‌های مبل‌ها نرسد.

 

خشکشویی مبل با دستگاه های مخصوص

قالیشویی‌های معتبر، خشکشویی مبل‌ها را با استفاده از دستگاه‌های مخصوص انجام می‌دهند. این دستگاه‌ها ایمنی و استاندارد لازم را دارند. شستشو و تمیز کردن مبل را به طور کامل و یکدست انجام می‌دهند. استاندارد بودن این دستگاه‌ها باعث کشیده شدن و پارگی رویه‌های مبل‌ها نمی‌شود و الیاف داخل مبل هل فشرده نمی‌شوند. در پایان شستشوی مبل‌ها، از دستگاه‌های مکشی مخصوص برای خشک کردن کامل مبل‌ها استفاده می‌شود.

 

خدمات خشکشویی مبل توسط قالیشویی

در خشکشویی مبل توسط قالیشویی، علاوه بر شستشو و تمیز کردن کامل مبل‌ها، خدمات حرفه‌ای دیگر هم روی مبل‌ها انجام می‌شود. از جمله این خدمات می‌توان به تمیز کردن کوسن‌ها و بالش‌های مبل‌ها، لکه بری مبل‌ها و دوختن پارچه‌های پاره شده مبل‌ها اشاره داشت.

قالیشویی‌ها با روش‌های مخصوص و مؤثر کوسن‌ها و بالش‌های مبل‌ها را تمیز می‌کنند. به‌طوری‌که شکل و حالت اولیه خود را از دست نمی‌دهند و در مرحله شستشو، فشرده نمی‌شوند.

قبل از انجام خشکشویی مبل، قالیشویی‌ها تمامی قسمت‌های مبل را بررسی می‌کنند. در صورتی که هر نوع لکه‌ای مانند لکه چربی، جوهر، نوشیدنی و… روی مبل‌ها باشد، با استفاده از محلول‌های مناسب آن‌ها را از بین می‌برند.

در صورتی که قسمتی یا قسمت‌هایی از روکش‌های مبل پاره شده باشند، به صورت دقیق و منظم آن‌ها را می‌دوزند.

 

قیمت خشکشویی مبل در قالیشویی زن

قیمت خشکشویی مبل به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • تعداد مبل‌های هر سری از مبلمان‌ها
 • جنس پارچه‌های روکش شده روی مبل‌ها
 • نوع مبلمان مانند سلطنتی، راحتی، اداری و….
 • میزان کثیفی و آلودگی مبل‌ها
 • نوع مواد شوینده‌ای استفاده می‌شود.

قیمت خشکشویی مبل در قالیشویی زن مطابق با تعرفه اتحادیه قالیشویی است. شما می‌توانید جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نظر دهید