خدمات خشکشویی در قالیشویی

یکی از سوالات اغلب افراد این است که خدمات خشکشویی در قالیشویی شامل چه مواردی است؟ این خدمات شامل خشکشویی خوشخواب، خشکشویی موکت، خشکشویی مبلمان اداری و خشکشویی مبلمان خانگی است. نکته حائز اهمیت این است که خدمات خشکشویی باید توسط افراد مجرب در قالیشویی‌های مجاز ارائه شود. به عنوان مثال در صورتی که از دستگاه مکش به صورت نامناسب برای تمیز کردن مبلمان استفاده شود، پارچه و فوم مبل دچار آسیب خواهد شد. در این مقاله به معرفی انواع خدمات خشکشویی در قالیشویی می‌پردازیم.

 

خشکشویی خوشخواب

یکی از دغدغه‌های نظافتی در هر خانه ای، تمیز کردن تشک تخت است. از دلایل شستشوی خواشخواب می‌توان به مواردی چون احتمال وجود ساس تختخوابی، وجود مایت در درون تشک، بوی بد عرق کردن بدن، وجود پوست‌های مرده بدن بر روی تشک و احتمال وجود لکه‌های مختلف اشاره کرد. به همین دلایل، تشک‌ها به مرور زمان نیاز به شستشو پیدا می‌کنند. شستن خوشخواب به روش سنتی و با آب زیاد، یک روش شستشوی نادرست است. زیرا باعث کاهش عمر تشک، پوسیدگی تشک و احساس بوی نم تشک می‌شود. به همین دلیل شستشوی تشک باید از طریق یک روش مطمئن صورت بگیرد.

استفاده از خدمات خشکشویی برای شستن خوشخواب، یکی از روش‌های بسیار مناسب است. به دلیل سنگین بودن تشک و احتمال آسیب دیدن تشک در هنگام جابه جایی، شستشوی خوشخواب در محل متقاضی انجام می‌گیرد. در این روش شستشوی خوشخواب، از دستگاه مکانیزه بخار شوی برای انجام عملیات شستشو بدون آبریزی استفاده می‌کنند. تمیز کردن و ضدعفونی خوشخواب با خدمات خشکشویی در طی دو مرحله شستشو و خشک کردن درمدت ۲ تا ۳ ساعت انجام می‌گیرد.

 

خشکشویی موکت

استفاده ازموکت به عنوان کفپوش در بسیاری از مکان‌های مانند آمفی تئاتر، رستوران و راه پله‌های ساختمان متداول است. در بسیاری از این مواقع، موکت‌ها به کف ساختمان می‌چسبد و امکان شستن آنها در مکان دیگر وجود ندارد. بنابراین در این شرایط، شستن موکت باید در محل و با استفاده از خدمات خشکشویی انجام بگیرد. برای شستشوی موکت در محل، از دستگاه‌های نیمه مکانیزه در ابعاد کوچک استفاده می‌شود. به طور کلی شستشوی موکت در محل با روش‌های زیر انجام می‌گیرد.

 

• شستشوی موکت با دستگاه موکت شوی برسی

شستشوی موکت در این روش به وسیله برس چرخنده تعبیه شده در دستگاه انجام می‌گیرد. در پایان شستشو همه آلودگی‌ها و آب اضافی به داخل دستگاه مکش می‌شوند.

 

• شستشوی موکت با دستگاه اسپری مکش

روش کار این دستگاه همانند دستگاه برسی است. اما با این تفاوت که این دستگاه همزمان هر دو عمل شستشو و خشکشویی را انجام می‌دهد.

 

• شستشوی موکت با دستگاه جاروبرقی صنعتی

از این دستگاه برای شستشوی موکت‌ها در مکان‌های بزرگتر استفاده می‌کنند.

 

• شستشو موکت با دستگاه بخار شو

در روش شستشوی موکت با دستگاه بخارشو برای پاک کردن سطح موکت از آلودگی‌ها از بخار آب استفاده می‌کنند. روش کار با دستگاه بخار شو به گونه است که بخار آب وارد شده به درون الیاف همه آلودگی را با خود حل می‌کند. سپس همه آلودگی‌ها با مکش دستگاه به سمت مخزن هدایت می‌شوند.

 

خشکشویی مبلمان اداری

مبلمان اداری بیشتر از مبلمان خانگی نیاز به تمیز شدن دارند. زیرا تعداد زیادی از افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند و یکی از منابع اصلی آلودگی است. این آلودگی می‌تواند باعث انتقال انواع ویروس و قارچ به کارمندان و مراجعه کنندگان شود. به همین دلیل باید در فواصل کم و به طور مرتب مبلمان تمیز شوند. راحترین و سریعترین روش برای از بین بردن آلودگی مبلمان استفاده از خدمات خشکشویی است. با استفاده از خدمات خشکشویی برای تمیز کردن مبلمان اداری، نیازی به جابه جایی مبل نیست و خدمات در محل مشتری انجام می‌گیرد. در این روش، از یک دستگاه مبل شویی برای شستشوی مبلمان استفاده می‌شود. خشکشویی مبلمان اداری در کمتر از ۲ ساعت انجام می‌گیرد و بعد از آن قابل استفاده است.

دستگاه‌های مبل شویی از دو محفظه تشکیل شده اند. روش کار این دستگاه به این گونه است که ابتدا متصدی، مواد شوینده و آب را بر روی مبل قرار داده و با استفاده از سر فرچه مانند دستگاه، نظافت و شستشوی مبل را انجام می‌دهد. سپس همه آب چرک و کثیف به داخل محفظه جداگانه‌ای مکش داده می‌شود.

 

خشکشویی مبل خانگی

نظافت و تمیزی مبلمان در خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. تمیز کردن مبلمان با روش‌های سنتی علاوه بر وقت گیر بودن، طول عمر مبلمان را کاهش می‌دهد. به همین دلیل استفاده از خدمات خشکشویی بهترین راهکار برای شستشوی مبل خانگی است. خشکشویی مبلمان در محل بدون نیاز به جابه جایی مبل به راحتی قابل انجام است. یکی از مسائل مهم در خشکشویی مبل خانگی، شوینده و شامپوی مورد استفاده در دستگاه مبل شور است. این شوینده باید قدرت پاک کنندگی قابل قبول داشته باشد و به بافت پارچه مبل آسیب وارد نکند. شستن مبل‌های روشن به دلیل اینکه لکه و آلودگی را بیشتر جذب می‌کنند، نیاز به دقت بیشتری دارد. در این زمینه استفاده از خشکشوی مبلمان بهترین روش برای از بین بردن لکه‌ها بدون کدر شدن پارچه رنگ روشن مبلمان و از بین رفتن کیفیت رویه مبل است.

در هنگام شستشوی مبلمان از دو دستگاه مجزا استفاده می‌کنند. در ابتدا از دستگاه شستشو برای تمیز کردن مبل خانگی بدون نفوذ رطوبت به عمق بیشتر مبل استفاده می‌شود. سپس خشک کردن مبل با استفاده از دستگاه خشک کن صورت می‌گیرد. مبل خانگی بعد از ۲ ساعت استفاده از خدمات خشکشویی قابل استفاده است.

 

خدمات خشکشویی در قالیشویی زن

قالیشویی زن از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کردا است و به دلیل بهره گرفتن از تکنسین‌های باتجربه، مواد شوینده خارجی و با کیفیت و دستگاه‌های مکش پیشرفته موفق به کسب رضایت صد در صدی مشتریان خود شده است. خدمات خشکشویی مبلمان، خوشخواب و موکت در این مجموعه با کیفیت بسیار مناسب و توسط افراد با تجربه انجام می‌شود. برای دریافت خدمات خشکشویی کافی است با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

نظر دهید