تمیز کردن فرش کثیف شده توسط حیوانات خانگی

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

خانه‌های‌ امروزی دیگر با خانه‌های قدمی تفاوت‌های اساسی دارد. شما در این خانه‌ها با مسائلی روبه رو هستید که هیچ‌گاه در زمان قدیم با آن رو به رو نبوده‌اید. یکی از این مشکلات تمیز کردن فرش کثیف شده توسط حیوانات خانگی است. زندگی مدرن در خود انواع پدیده‌های خاص خود را به همراه آورده است. در قدیم حیوانات به دو دسته اهلی وحشی تقسیم می شدند. حیوانات وحشی نباید به مناطق مسکونی نزدیک می شدند زیرا آدم‌ها خود را مجاز به شکار کردن آنها می‌پنداشتند.

حیوانات اهلی هم مجاز به ورود محل زندگی آدم‌ها نبودند. سگ و گربه در لانه‌های خود به سر می‌بردند و جایی که با فرش مفروش شده بود، به هیچ عنوان جای ورود حیوانات خانگی و اهلی نبود. اساسا در خانه‌های قدیمی وقتی حیوانی پا در خانه می‌گذاشت قیامت به پا می‌شد و خانم‌های خانه‌، به تمیز کردن فرش کثیف می‌پرداختند آن هم با شدیدترین روش‌های ممکن. همین که سگی که، در خانه بچه‌ها نگه می‌داشتند وارد خانه می‌‌شد، کافی بود که جیغ خانم خانه بالا رود و آشوب شستن فرش کثیف بالا بگیرد.

این واقعیت است که هر چه قدر هم مواردی را رعایت کنید، باز هم فرش‌های شما چندین برابر خانه‌های معمولی کثیف می‌شود. پس برای تمیز کردن فرش‌هایتان حتما یک قالیشویی معتبر و کارکشته را زیر سر داشته باشید. ما نیز در قالیشویی زن همیشه همراه شما هستیم.

دنیای مدرن ما و شستن فرش کثیف شده

در دنیا ما هم افرادی هستند که از نگه داشتن حیوان خانگی به خاطر کثیف کاری اش دوری می جویند اما به یاد داشته باشید که حیوان خانگی دوستی فوق‌العاده خوب است که به شدت جلوی افسردگی شما را می‌گیرد.

حیوانات خانگی به چند دسته تقسیم می شوند. سگ‌ها، گربه‌ها و دیگر حیوانات خانگی و یا اهلی. دسته سوم گستردگی بسیار بالایی دارند و البته آموزش پذیری آنها بسیار پایین است. شما مثلا به طوطی خود سخت می توانید بیاموزید که جایی به غیر از قفسش را کثیف نکند. از این رو اگر طوطی خود را آزاد بگذارید باید هر روز به تمیز کردن فرش کثیف خود بپردازید. حیوانات چهارپا هم به هیچ عنوان آموزش پذیری ندارند. پس خودتان را خسته نکنید. اگر پرنده یا بز و گوسفند، دوست دارید در خانه نگه دارید، حتما باید یک حیاط بزرگ برای نگهداری آنها داشته باشی و البته پرنده‌ها را در قفس نگه دارید.

حیوانات آپارتمانی و مشکل تمیز کردن فرش کثیف

اول با حیوانی فی ذاته تمیز شروع می کنیم. بله گربه این دوست پشمالوی آدمیزاد، حیوانی است که در ذات خود تمیز است، برای همین دستشویی خود را در جایی به غیر از محلی که برایش با خاک گربه مشخص کرده‌اید انجام نمی‌دهد. تمیز کردن فرش از دستشویی گربه تقریبا برای شما پیش نمی‌آید مگر این که حیوان شما مریض باشد که البته باید آن را درمان کنید.

گربه‌ها تنها یک مشکل دارند که موجب تمیز کردن فرش‌ها می‌شود. آن هم ریزش موهای آنها ست. هر هفته خانه را باید جاروبرقی بکشید و البته هر روز هم جایی که گربه شما در آن لمیده است را با پرز جمع کن‌های چسبی یا رولی نظافت کنید. پاک کردن پشت سر هم خانه سبب می‌شود که موهای گربه به خورد فرش شما نرود و کمتر نیاز به خدمات قالیشویی برای تمیز کردن فرش کثیفتان داشته باشید.

سگ‌ها حیواناتی هستند که باید در خارج از خانه آنها را به گردش ببرید و همیشه پاهای آنها بعد از یک گردش طولانی کثیف می‌شود. اگر نژاد سگ شما از نژادی خوب باشد می‌توانید به او آموزش دهید که بعد از گردش پاهایش را تمیز کند. یا خودتان پاهایش را تمیز کنید. با این کار مقداری زیادی از کثیفی فرشتان می‌توانید جلوگیری کنید. دستشویی سگ‌ها هم کاملا با آموزش حل می‌شود. ولی باز هم سگ‌هایی با موهای بلند، مشکل ریزش مو دارند که آنها راهم با با جارو برقی منظم و همین طور استفاده از پرزگیر چسبی تا حد زیادی این مشکل کثیفی فرش را به حداقل می‌رساند.

اما فرش شما در خانه‌ای که سگ و گربه نگه می‌دارید، به مراتب بیشتر از دیگر خانه‌ها به تمیز کردن و شستشو نیاز دارد. اگر تمیزی فرشتان برایتان بسیار مهم است این موارد را رعایت کنید.

  • استفاده از پرزگیر
  • استفاده مرتب از جارو برقی
  • کم کردن از تعداد حیوانات آپارتمانی
  • آموزش دادن به حیوانات
  • کم کردن تعداد فرش‌ها در دکوراسیون داخلی خانه
  • تمیز کردن فرش کثیف به صورت مرتب با روش‌های صنعتی در کارخانه قالیشویی
  • استفاده از رنگ‌های چرکتاب برای فرش ها

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *