انتخاب بهترین قالیشویی در تهران

قالیشویی‌های متعددی در استان تهران وجود دارند که خدمات شست‌وشوی فرش را انجام می‌دهند. انتخاب یک قالیشویی معتبر و خوب برای شست‌‌وشوی فرش، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که شست‌وشوی صحیح و انجام خدمات فرش به شکل اصولی موجب ‌می‌شود تا طول عمر فرش افزایش یافته و فرش بدون هیچ ایرادی با بهترین کیفیت به مشتری تحویل داده شود. در این مطلب به معرفی ویژگی‌های بهترین قالیشویی در تهران می‌پردازیم. توجه به این نکات در انتخاب بهترین قالیشویی به شما کمک خواهد کرد.

 

عضویت در صنف‌ و اتحادیه قالیشویی

مهم‌ترین ویژگی یک قالیشویی معتبر، عضویت آن در صنف و اتحادیه قالیشویی است. این ‌قالیشویی‌ها زیر نظر اتحادیه بوده و مستقیما با مشتری ارتباط بر‌قرار می‌کنند و موظف به پاسخگویی سوالات مشتریان هستند. امروزه دفاتر قالیشویی زیادی در سطح شهر هستند که به عنوان واسطه بین کارخانه قالیشویی و مشتری عمل کرده و تمام مسئولیت‌های مربوط به شست‌وشوی فرش را از خود سلب می‌کنند و ضمانتی بابت شست‌وشوی صحیح فرش به مشتری نمی‌دهند.

 

قیمت گذاری مطابق با اتحادیه قالیشویی

بهترین‌قالیشویی‌ در تهران، آن‌هایی هستند که قیمتی، معین و مطابق با صنف قالیشویی را برای شست‌وشوی فرش در نظر ‌می‌گیرند. این قالیشویی‌ ها از قوانین پیروی کرده و با قیمتی عادلانه مشتریان زیادی را به سوی خود جذب ‌می کنند.

 

ارائه فاکتور رسمی

یک‌قالیشویی معتبر موظف است هنگام حمل فرش از منزل مشتری، فاکتوری رسمی به همراه مهر و امضا تحویل مشتری دهد. در این فاکتور باید تعداد فرش و خدماتی که قرار است برای ترمیم فرش انجام شود به همراه هزینه حمل نقل نوشته شود تا پس از تحویل هزینه بیشتری گرفته نشود.

 

حمل‌ونقل در کمترین زمان

بهترین قالیشویی در تهران باید امکانات مناسبی برای حمل و نقل فرش فراهم کند تا حین حمل فرش آسیبی به فرش وارد نشود و سالم به مشتری تحویل داده شود. همچنین قالیشویی موظف است حمل و نقل فرش را طبق زمان مقرر شده به مشتری تحویل دهد.

ارائه خدمات گوناگون

از ویژگی‌هایی که باعث می‌شود یک قالیشویی به بهترین کارخانه قالیشویی تبدیل شود، ارائه خدمات مختلف برای ترمیم و شست‌وشوی فرش است. برای مثال کارخانه قالیشویی باید علاوه بر شست‌وشو خدماتی مانند غبار‌گیری، لکه‌گیری، رفوگری، ترمیم ریشه، بازسازی، رفع پوسیدگی، رنگ‌برداری و کار‌های دیگری هم انجام دهد، البته تمامی خدمات گفته شده هزینه‌ای جداگانه‌ای دارد و در صورت سفارش مشتری فقط انجام ‌می‌شود

 

بهترین روش شست‌وشوی فرش

یک قالیشویی خوب همواره روش صحیحی را برای شست‌وشوی فرش انتخاب ‌می‌کند تا آسیبی به تار و پود فرش وارد نشود. برای مثال برای شست‌و‌شوی فرش دستبافت از روش سنتی یا دستی استفاده ‌می‌کند تا در هنگام شست‌وشوی آن رنگ پس ندهد و بافت فرش آسیب نبیند.

 

استفاده از مواد شوینده مناسب

یکی از آسیب‌های جدی به فرش در اثر شستشو با شوینده نامناسب وارد می‌شود. بهترین قالیشویی در تهران باید از مواد شوینده مناسب برای شست‌وشوی فرش استفاده کند، زیرا استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد علاوه بر تخریب بافت فرش باعث کدر شدن رنگ فرش‌ می‌شود.

 

استفاده از روش صحیح برای خشک‌ کردن فرش

خشک‌ کردن فرش در قالیشویی دارای اهمیت بسیار است. در صورتی که فرش برای خشک شدن به مدت طولانی زیر نور آفتاب قرار بگیرد، رنگ پریده می‌شود‌. همچنین در صورتی که دمای گرم‌خانه متناسب با نوع فرش تنظیم نشده باشد، آسیب‌های جدی‌ را به فرش وارد‌ می‌کند؛ بنابراین قالیشویی خوب باید روش صحیح و اصولی را برای شست‌وشوی فرش در نظر بگیرد تا آسیبی به فرش ایجاد نشود‌.

 

مشتری مداری

مشتری مداری برای مردم بسیار حائز اهمیت است و تاثیر زیادی بر اعتبار یک قالیشویی دارد. منظور از مشتری مداری این است که شرایط مشتری درک شود، در واقع هدف از مشتری مداری، درک و انجام خواسته‌های مشتری است. برای مثال: مشتری انتظار دارد که در زمان مشخص، فرش تحویل داده شود و یا ضمانتی برای شست‌وشوی فرش در نظر گرفته شود تا در صورت شستشوی نامناسب، فرش به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه اضافی شسته و تحویل مشتری داده شود.

 

استفاده از نیروی کار حرفه‌ای و با سابقه

بهترین قالیشویی باید از نیروی باتجربه و ماهر برای انجام خدمات قالیشویی استفاده کند تا تمام مراحل شست‌وشوی فرش را با بهترین کیفیت به مشتری ارائه دهد. در صورتی که شست و شوی فرش توسط افراد نا وارد انجام شود، فرش ممکن است آسیب جدی ببیند.

 

بهترین قالیشویی در تهران

اگرچه انتخاب بهترین قالیشویی شهر تهران ممکن است کمی سخت باشد اما نکات بالا کمک ‌می‌کند تا هر کسی بتواند قالیشویی معتبری را برای ترمیم و شست‌وشوی فرش خود انتخاب کند و از سپردن فرش‌های خود به دلال‌ها و دفاتر شرکتی پرهیز کند. شرکت قالیشویی زن از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را آغاز کرده است و به دلیل ارائه خدمات با کیفیت در حال حاضر به یکی از بهترین قالیشویی‌های سطح تهران تبدیل شده است. این مجموعه هم اکنون با ۵ شعبه در سراسر تهران و شعبه ی جدید در استان البرز به مشتریان خود خدمات قالیشویی و خشکشویی را ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

نظر دهید