مزایای شستشوی منظم فرش در افزایش طول عمر آن

فرش از نفیس ترین هنرهای ایرانی است که مراقبت و نگهداری خوب از آن، ارزش این هنر زیبا را افزایش می دهد. یکی از راه های مراقبت از فرش، شستشوی اصولی و به موقع فرش است. شستشوی فرش شاید در ظاهر، کاری ساده و راحتی باشد ولی شستشوی فرش به شناخت کامل فرش و تخصص کافی در این زمینه نیاز دارد. هر چه شستشوی فرش به دست افرادی با تجربه انجام شود، شستشوی کامل و بدون هیچ آسیب دیدگی به دست خواهد آمد. در نتیجه فرش با شستشوی اصولی، عمر مفید طولانی تری خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم از مزایای شستشوی فرش در افزایش طول عمر آن، توضیحات مفیدی را برای شما ارائه دهیم. در ادامه با قالیشویی زن همراه باشید.

 

اولین مزیت شستشوی منظم فرش در افزایش طول عمر آن

فرش به دلیل پهن شدن روی زمین و زیر پا ماندن در معرض هر نوع کثیفی و آلودگی است. آلودگی انواع مختلفی دارد که برخی از آن ها لکه های بزرگ و عمیقی روی فرش ایجاد می کنند. یکی از مهم ترین کارهایی که پس از ایجاد لکه باید انجام شود، تمیز کردن سریع لکه از روی فرش است. برای این کار بهتر است لکه به کمک دستمالی سفید و تمیز پاک شود و برای پاک کردن عمقی لکه از محلول های مناسب و مؤثری استفاده شود. برای تمیز پاک شدن لکه، بهتر است لکه برداری و شستشوی فرش توسط قالیشویی های معتبر انجام شود. اگر عمل لکه برداری به صورت کامل و درست انجام نشود، فرش پوسیده می شود و در نتیجه عمر فرش کاهش پیدا می کند.

 

دومین مزیت شستشوی منظم فرش در افزایش طول عمر آن

با گذشت زمان و رفت و آمدهای مکرر روی فرش، فرش کثیف و آلوده شود. باقی ماندن و انباشته شدن آلودگی روی فرش، آسیب های مختلفی به فرش می رساند. لازم است شستشوی فرش در زمان بندی های معینی انجام شود. تعیین این زمان بندی به میزان کثیفی فرش، بستگی دارد. حداقل این زمان بندی می تواند یک سال باشد. هر چه فرش کثیف شده زودتر تمیز و شستشو داده شود، فرش دارای عمر مفید طولانی تری خواهد بود. هر چه زمان شستشوی فرش طولانی تر شود، فرش درخشندگی خود را از دست خواهد داد. فرش های دستباف به علت مواد اولیه طبیعی و ظریفی که دارند به مراقبت بیشتری نسبت به فرش های ماشینی نیاز دارند.

 

سومین مزیت شستشوی منظم فرش در افزایش طول عمر آن

یکی از راه های مراقبت و شستشوی فرش، استفاده از بخارشو است. بخارشو وسیله ای است که با استفاده از آب گرم و شوینده های مایع می توان آلودگی های فرش را تمیز کرد. قالیشویی های معتبر با داشتن دستگاه های بخارشوی استاندارد و دستگاه های مکش آب، به آسانی شستشوی فرش را انجام می دهند. استفاده از این خدمات قالیشویی در محل مورد نظر و در مقابل مشتری انجام می شود. این روش از شستشوی فرش، چون بدون حمل و جا به جایی فرش انجام می شود، راحت و سریع است. به طور مکرر می توان از این روش برای شستشوی فرش استفاده کرد و فرش را تمیز نگه داشت. با تمیز ماندن همیشگی فرش، عمر مفید آن طولانی تر خواهد بود.

 

چهارمین مزیت شستشوی منظم فرش در افزایش طول عمر آن

شستشوی فرش یکی از راه های مهم مراقبت از فرش است. اگر تمامی مراحل شستشوی فرش به درستی انجام شود و همچنین فرش به وقت مناسبی شستشو داده شود، عمر آن افزایش پیدا می کند. پس می توان از یک فرش به مدت زمان بیشتر و مفیدتری استفاده کرد. این موضوع باعث می شود نیاز به تهیه و خرید فرش کمتر شود، در نتیجه از هزینه های اضافی به منظور خرید فرش جلوگیری می شود. با افزودن عمر مفید فرش به راحتی می توان در مصرف هزینه صرفه جویی کرد.

 

بهترین روش برای شستشوی فرش

قالیشویی های معتبر بهترین گزینه برای شستشوی فرش هستند. در قالیشویی ها، افراد مجرب و با تجربه به کمک دستگاه های استاندارد، شوینده های مناسب و روش های اصولی و صحیح، شستشوی فرش را انجام می دهند. انجام هر یک از این مراحل، مهارت خاصی دارد که هر کدام می توانند طول عمر فرش را افزایش دهند. استفاده از ابزارهای مناسب از پارگی و صدمه دیدن فرش جلوگیری می کند. خیساندن، آبکشی و خشک کردن فرش مراحل مهمی هستند که درست انجام دادن آن ها، از زرد شدن فرش، تغییر رنگ فرش و پوسیدگی فرش جلوگیری می کنند. در امان ماندن فرش به هنگام شستشوی درست، عمر فرش را بیشتر خواهد کرد.

نظر دهید