آیا قالیشویی فرش را خراب می کند؟

شستن فرش به صورت اصولی در افزایش طول عمر فرش بسیار تأثیرگذار است؛ اما یکی از سؤالات رایج اغلب افراد این است که تفاوت شستن فرش در خانه و قالیشویی چیست؟ کدام یک بهتر است؟ آیا قالیشویی فرش را خراب می‌کند؟
با توجه به همین موضوع تصمیم گرفتیم در این مقاله به این سال پاسخ دهیم. در ادامه با قالیشویی زن همراه باشید.

 

شستن فرش در خانه

اغلب افراد به اشتباه فکر می‌کنند که با شستن فرش در خانه در هزینه‌های خود صرفه‌جویی خواهند کرد در حالی که نه تنها شستن فرش در خانه اقتصادی نیست و نیاز به وقت و انرژی زیاد دارد، بلکه شستن فرش در خانه می‌تواند به آن آسیب جدی وارد کند. برخی از مشکلاتی که در اثر شستشوی فرش در خانه ممکن است برای فرش پیش بیاید عبارتند از:

عدم غبارروبی فرش قبل از شستشو

فرش قبل از آن که شسته شود باید غبارروبی شود. در صورتی که اغلب افراد به دلیل نداشتن تجربه کافی این مورد را فراموش می‌کنند. عدم غبارروبی باعث می‌شود که گردوخاک باقی مانده روی فرش هنگام ترکیب شدن با آب به گل‌ولای تبدیل شود و در بافت فرش نفوذ کند.

خیس کردن بیش از حد فرش

در صورتی که فرش، قبل از شستشو بیش از حد خیس شود، این امر باعث از بین رفتن رنگ فرش می‌شود. حتی برخی از فرش‌ها در این صورت، پاره می‌شوند. وقتی پشت فرش خیس می‌شود، خشک کردن آن بسیار دشوار خواهد بود و به این صورت بدفرم شدن و باد کردن فرش نیز به مشکل قبلی اضافه خواهد شد.

استفاده بیش از حد از مواد شوینده

یکی از اشتباهات رایجی که هنگام شستن فرش در خانه رخ می‌دهد استفاده بیش از حد از مواد شوینده است. استفاده بیش از حد از مواد شوینده می‌تواند به بافت فرش آسیب برساند و حتی باعث تغییر رنگ در آن شود.

وارد کردن ضربات سنگین به فرش

یکی دیگر از مشکلاتی که هنگام شستن فرش در خانه پیش می‌آید وارد کردن ضربات سنگین به فرش است. برخی از افراد هنگام شستن فرش یا آبگیری، با استفاده از پارو یا هر وسیله دیگر به آن ضربات سنگین وارد می‌کنند که این کار می‌تواند باعث پاره شدن فرش شود.

 

شستن فرش در قالیشویی زن

بهترین روش برای شستشوی فرش دادن آن به قالیشویی است؛ زیرا قالیشویی های معتبر از کادر مجرب برای شستشوی فرش استفاده می‌کنند که کاملاً آشنا به تجهیزات شستشوی فرش هستند. از طرف دیگر در صورت وجود هرگونه هر مشکل، خدمات حرفه‌ای توسط استادکاران فرش ارائه می‌شود. به عنوان مثال در صورت مشاهده هرگونه پارگی در فرش، قبل از شستن فرش و برای جلوگیری از بزرگ شدن پارگی، فرش رفو می‌شود.
تجربه بالای متخصصان قالیشویی زن در ارائه انواع خدمات شستشوی فرش، موهبت ارزشمندی است که تنها درگذر سال‌های طولانی به دست آمده است. کارخانه قالیشویی زن همیشه کوشیده است با ارائه بهترین خدمات

قالیشویی، رضایت مشتریان خود را جلب نماید. هدف این مجموعه ارائه خدمات با کیفیت با قیمت مناسب به مشتریان خود است. تمام کادر این مجموعه افراد مجرب و دوره دیده در حوزه فرش هستند به همین دلیل شما می‌توانید با خیال راحت فرش خود را به آن‌ها بسپارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در سایت با کارشناسان قالیشویی زن همراه باشید.

همچنین توجه به این نکته الزامی است که قالیشویی زن تمام خدمات خود را با ارائه ضمانت کتبی انجام می‌دهد. این ویژگی به خصوص در زمینه فرش‌های ارزشمند دستباف ابریشم و گل ابریشم، بسیار مهم است؛ بنابراین شما اصلاً نیازی نیست نگران فرش‌های خود باشید زیرا آن‌ها به هیچ عنوان آسیب نخواهند دید.

نظر دهید